30 березня уряд припинив чинність розпорядження про передачу монастирю УПЦ МП будівель і споруд на території заповідника у безоплатне користування.
Лавра, як державна власність, належить всьому українському народу.
Як історична пам’ятка Києво-Печерська лавра є визначним національним надбанням, одним з символів української культури та історії. Її внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Держава діє строго в рамках закону і правового поля. Про жодні «релігійні гоніння» не йдеться.
Перебування монастиря Московського патріархату в заповіднику регулювалося договірними відносинами з державою. Ця релігійна організація не була ні юридичним, ні історичним власником лаври.
Рішення держави припинити договірні відносини з монастирем Московського патріархату пов’язане зі встановленими фактами порушень умов договору, а також перетворенням обителі на осередок пропаганди «русского мира» в умовах російської агресії проти України.
У лаврі залишилися ченці, умови і статус перебування яких будуть врегульовані. Держава не збирається застосовувати силу для їх виселення. Частина монахів вирішила приєднатися до ПЦУ.
Наразі головним завданням є інвентаризація державного майна у лаврі та повернення його в державне користування. Але є спроби чинити перешкоди роботі комісії МКІП з боку представників УПЦ.
Протести і закиди на адресу України з боку москви безпідставні та цинічні у світлі фактів жорсткого переслідування проукраїнських релігійних громад на тимчасово окупованих територіях.