Одна з причин зневоднення — це те, що фермери, орендарі, власники городів намагаються розорати буквально кожен метр родючої подільської землі, порушуючи захисні прибережні смуги та інші екологічні обмеження. Десятиліттями не чистяться ставки, замулюються джерела…
Багато листів на цю тему приходять у редакцію. Ось лише один з них: «Вже не перший раз до Валерія Груньківського, сільського голови с. Мазурівка Чернівецького району, звертаються мешканці з вул. Сонячна із скаргами на відсутність води у водогоні, однак скарги просто ігнорують і ніхто ніяких заходів не вживає.
Прийшло літо… Протягом декількох років криниці пересихають (залишається лише намул, а минулого року взагалі завелися черв’яки), у водогоні вода відсутня. А для того щоб напитися або зварити їсти, люди змушені завозити воду, хто звідки може. Для господарських потреб та для худоби вже й годі говорити! Раніше на наші скарги обіцяли, що як поставимо лічильники, то буде вода. Всі, кому вода потрібна, придбали і встановили лічильники та сплатили за воду, однак воду так і не пустили.
Недавно здійснювалися роботи із ремонту центрального водопостачання в Мазурівці, замінювалися труби та проводилася вода на сусідні вулиці. Однак наші прохання проігнорували і просто оминули нашу вулицю.
Мешканці с. Мазурівки, вул. Сонячна»
Цю інформацію редакція перевірила.
– Вода у водогоні є. І не тільки по вул. Сонячній, а по всьому селу! Зайдіть у кожну хату — всюди із кранів тече вода! Можливо, напор слабуватий, але свердловину почистили ще кілька місяців тому, — заперечив Валерій Груньківський, голова Мазурівської сільради.
– Чи є вода в криницях у людей?
– Поки що є. А влітку, буває, пересихає! — чесно відповів сільський голова.
Про проблеми з оплатою за воду розповіла Яна Мельник, жителька села Рудницького Піщанського району:
– Недавно через прорив труби мені накачало 82 куби, і мене змушують платити півтори тисячі гривень, по 18 грн. за куб. Але хіба я винна, що трубу прорвало? А водокат — той, хто накачує воду у водонапірну башту, — погрожує взагалі воду відключити. Я не використовую того ліміту, що мені дають по субсидії, то чому я повинна переплачувати за перевитрати води, що стались не з моєї вини? — обурюється Яна Мельник.
Яна Мельник сама виховує двох дітей, одна дитина — інвалід. Нині жінка просить допомоги у місцевих органів влади.
Божжечки, які ж страшні праблєми у людей, перелякацця до конфузу можна.
>Одна з причин зневоднення — це те, що фермери, орендарі, власники городів намагаються розорати буквально кожен метр родючої подільської землі
>криниці пересихають
Шось я так думаю, що якщо бахнути пару тих фермерів/орендарів від душі лопатою по хребті, то вони почнуть трошки думати. До речі, той самий рецепт можна застосувать і до голови сільради, і до тих хто заставляє за прорив труби гроші платити. Якщо кості не ламать, але як то кажуть “біть аккуратно, но сільно”, то максімум за таке можна відсидіть 15 суток за дрібне хуліганство.
Є лише одне питаннячко. Чого у вас в селі не вистачає – лопат, чи яєць? Лопати якщо шо, можна з Києва попросить шоб прислали, там Гройсман з Порошенком сидять, ви ж їх вибрали, вони ж мають всі ваші проблеми за вас рішати. З яйцями така штука на жаль не пройде, їх вам самим доведеться вирощувать. Чи ті фермери/орендарі через яких у вас нема води – ви самі, а бити самого себе лопатою по хребті – то неприйнятно в сучасному суспільстві, і взагалі – смішно виглядає?