Це працівники органів місцевого самоврядування, комунальних установ, підприємств та підрядних організацій. Про це повідомили на Facebook-сторінці офісу генерального прокурора.

За даними прокуратури, сума завданих державі збитків складає понад 14,5 мільйонів гривень, ще майже 9 мільйонів гривень – вартість незадекларованого майна.

“За процесуального керівництва прокурорів Вінницької обласної прокуратури в межах досудового розслідування 13 кримінальних проваджень повідомлено про підозру 21 особі”, — йдеться в дописі.

Серед тих, кому оголосили про підозру, начальник відділу Вінницької міської ради. За версією правоохоронців, за попередньою змовою з групою осіб він заволодів квартирами вартістю 576 тисяч гривень.

Начальника відділу Калинівської міськради, який також є депутатом, директором ТОВ та ФОП підозрюють у розтраті 2,5 мільйонів гривень під час ремонту доріг. Колишнього директора ПрАТ “Гніванський завод спецзалізобетону” – у закупівлі піску за завищеними цінами, чим були завдані збитки на суму 5 мільйонів гривень.

В.о. директор підприємства НААН України, за версією прокуратури, не задекларував майно на майже 5 мільйонів гривень. А голова Бершадської територіальної громади – не вніс до декларації майно на 3,8 мільйонів гривень. Також, як йдеться у повідомленні, під час обшуку у нього вилучили 40 набоїв калібру 7,62, у зв’язку з чим вирішується питання щодо внесення відомостей за ст. 263 КК України.

Заступника директора департаменту Вінницької міськради підозрюють у завищенні вартості робіт з освітлення вулиць, збитки склали 1,7 мільйона гривень. Начальника відділу освіти Бершадської міськради – у закупівлі товару з переплатою та завданні збитків 994 тисяч гривень. Директора центру ПТО у Вінниці та ФОП – у фіктивній закупівлі обладнання, збитки становлять 883 тисячі гривень.

Керівник комунального підприємства Студенянської територіальної громади, за версією правоохоронців, зловживав посадовим становищем під час закупівлі екскаватора та завдав 600 тисяч гривень збитків.

Колишніх голову та секретаря Супівської сільради підозрюють у підробці документів для незаконного отримання землі. Збитки склали 580 тисяч гривень. Депутату Коцюбинської селищної ради інкримінують заволодіння шахрайським шляхом ділянкою площею 2 га.

Керівництво Могилів-Подільської міськради звинувачують у розтраті майже мільйона гривень на будівництві мереж освітлення. А директора КП Гайсинської міськради – у переплаті при закупівлях товару, чим було завдано 500 тисяч гривень збитків.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3, 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 366-2, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 209 КК України.

Прокурори готують клопотання про обрання запобіжних заходів та відсторонення підозрюваних від посад. Також вживаються заходи для відшкодування завданих збитків.