У Вінницькій області протягом третьої декади вересня за рахунок опадів, які випали наприкінці попереднього періоду, сформувалися сприятливі умови для проведення сівби та старту вегетаційного періоду озимих зернових культур. Про це розповідає AgroWeek
За даними метеорологів, станом на 28 вересня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на полях, призначених під озимі культури, коливалися в межах 29-43 мм, що відповідає достатньому та оптимальному рівню. Водночас у деяких районах, переважно на півдні області, цей показник становив 15-19 мм, що свідчить про недостатню кількість вологи для якісної сівби. Опади, які випали 29-30 вересня, не враховувалися під час розрахунку показників вологозабезпеченості.
Тепла й суха погода, що спостерігалася до кінця вересня, дозволила аграріям успішно зібрати врожай соняшнику, сої та інших пізніх культур. Проте наприкінці місяця, 29-30 вересня, дощі тимчасово призупинили проведення польових робіт.
Станом на 30 вересня сума ефективних температур становила відповідно: вище +5˚ 2110-2440˚С при нормі 1988-2276 ˚С, вище +10˚ С 1193-1466˚С при нормі 1114-1374˚С
Поряд із цим, зниження температурного режиму та перші заморозки могли негативно вплинути на незібрані теплолюбні овочеві культури, що потребують захисту від похолодань.
