Школярі, вчителі та батьки навчально – виховного комплексу №1 Ладижина активно беруть участь в онлайн – голосуванні “за” встановлення сонячної електростанції на їхній школі. Цей проект, який розробила творча група “Інноваційний прорив”, включений у міський конкурс великих грантів під назвою “Громада своїми руками”.

Директор школи Геннадій Конопелько розповів, що розробленим проектом передбачається встановлення на їх навчальному закладі сонячної електростанції потужністю 20 кВт, яка буде складатись із 76 сонячних панелей. Якщо проект, за який вболіває більшість жителів та молоді, впровадять у життя, то залучать майбутнє покоління до енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії значно дешевших, аніж ті якими користуємося нині.

– Сонячна електростанція на нашій школі могла б запрацювати у цьогорічному опалювальному сезоні, якщо проект вийде на перше місце у голосуванні, яке триває до 29 червня ц.р., – каже Геннадій Вікторович. – Ми дуже сподіваємося на підтримку усіх небайдужих, бо це майбутнє багатьох поколінь Ладижина. У 2016-17 навчальному році наша школа спожила електроенергії на 370 тис. грн., а сонячна електростанція дасть можливість економити протягом року до 350 тис. грн., й за 2 роки окупити себе.

Школярі НВК№1 розробили й інші новшевства технічного прогресу, з якими брали участь цього року у міському конкусрі малих проектів, зокрема “Модернізація системи освітлення 20 навчальних кімнат Ладижинського НВК№1”, “Встановлення локальних систем вентиляції з рекуперацією”. Школу дуже люблять учні. Тільки тут діють єдині на Вінниччині та в Україні ЕКОклас та ЕКОкраїна, які побудовані за кошти грантів. І тепер уроки для дітей проводять на відкритому повітрі в ялиновому лісі, де одночасно може перебувати чотири класи. Ліс учні посадили у школі приблизно 13 років тому, коли започаткували своє учнівське лісництво.

– Запрошуємо Вас встановити першу в Україні сонячну електростанцію на загальноосвітній школі ( Ладижинському НВК N1),- каже Геннадій Вікторович. -Частинка нашої ідеї та спільної справи завжди належатиме тому, хто не був байдужим, хто віддав свій голос за проект “Сонячна енергія на службі у дітей!” http://spp-dtek.com.ua/uk/golosovanie-big-idea-2018/