Її торти – мистецькі твори. У них втілюються мрії й улюблені персонажі, висловлюються почуття. Їх дарують іменинникам на день народження, молодятам – у день одруження, подружжю – на чергову річницю спільного життя.

Ними дякують колегам за професійність і рідним — за любов. Візитівка вінничанки Валентини Тиквач – мусові торти, вкриті дзеркальною глазур’ю, в яких можна побачити своє відображення.

– За фахом я вчитель географії та біології, наразі працюю в айті-фірмі. Але, як кажуть, від долі не втечеш. Будучи у декретній відпустці, ще більше захопилась випіканням. Спочатку для своєї родини та знайомих, а вже після їхніх схвальних відгуків вирішила рухатись далі. Звісно, не обійшлось без майстер-класу у відомої кондитерки Єлизавети Глінської. Там я побачила, як працює справжній професіонал міжнародного рівня, дізналась авторські рецепти і зрозуміла, що мені є куди рости і розвиватися. Та більшість знань я все ж отримала самотужки — читаючи статті в Інтернеті та переглядаючи відео на Ютубі. Безумовно, свій досвід — це найкращий вчитель. Адже є багато дрібних нюансів, про які ніхто не говорить, і ти визначаєш їх сам для себе уже в процесі творіння-приготування. Кондитерська справа — це те, чому ти весь час маєш вчитися, адже з’являються нові технології, і нові інгредієнти починають використовуватися.

За словами Валентини, вона дуже часто любить експериментувати на кухні. А з поєднань смаків, які їй до вподоби — це кокосовий мус і чорничне конфі, шоколадний бісквіт, пряна груша в карамелі з горіхами і кавовий мус, шпинатний бісквіт із свіжого листя рослини, смородинове конфі і вершково-сирний крем, лавандовий бісквіт. Останній готує із власноруч висушених ароматних квітів.

– Нині дуже популярні серед кондитерів мусові торти. Якщо мастика – це просто обгортка для торта, на смак вона мало кому подобається, і більшість її викидає, то в мусових тортах усі складові дуже смачні, натуральні та корисні для фігури. Мус — це легка текстура, яка є невід’ємною частиною будь-якого євроторта. Вони бувають різними за смаками — шоколадні, кавові, ягідні, та цитрусові. Найпопулярніші ягідні та цитрусові. До останніх додаю лише цедру без додаткових ароматизаторів. Для сирного мусу використовую філадельфію, — додає дівчина. — Як прошарки роблю самостійно ягідні пюре. Полуницю, вишню, малину, смородину, ожину, чорницю, персики, грушу морожу без додаткової термічної обробки, аби отримати максимум свіжого смаку та зберегти вітаміни. Покриваю мусові тортики дзеркальною глазур’ю, яка в основному складається з шоколаду, цукру та його похідних. Якщо ж хочеться матовості — використовую какао-масло, шоколад та барвник.

Своїм клієнтам вінничанка готова виконати будь-яку кулінарну забаганку: торти, вишукані кенді-бари, євродесерти. У планах Валентини відкрити у рідному місті свою кондитерську, аби жителі та туристи змогли в Україні насолодитись смаколиками європейського рівня…