Невідомі зі зброєю і в масках виламували двері, вривалися в офіси та утримували всередині працівників. Вони силою ламали сейфи, обшукували кожну шпаринку, причому, не говорили, що шукали.
Також силовики обшукали заклади харчування у Буковелі, готелі, асфальтобетонний завод ТОВ «ПБС» та навіть приватні помешкання працівників цих фірм.
Рейд розпочався 20 вересня о 12:00 год. Захоплення всіх фірм відбулось одночасно. У заручниках були 200 журналістів, які приїхали на Буковель в рамках першого Фестивалю журналістики, до якого готувалися півроку.
Також на курорті проходили реабілітацію діти з ДЦП, які через рейди в закладах харчування залишались довгий час голодними.
«Замовні обшуки в Буковелі – це політичне замовлення Президента Порошенка. Пане Президенте, ми не боїмося ваших обшуків і команд на розправу. Якщо ви думаєте таким чином закрити рота мені й моїм друзям, то повірте – не вийде. Це – тільки початок. Це – початок кінця вашого перебування при владі й грабування України та українського народу», – про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат від УКРОПу, учасник президентських праймеріз партії Олександр Шевченко.
Олександр Шевченко пов’язав обшуки зі своєю опозиційною діяльністю та наміром балотуватися на пост глави держави на наступних президентських виборах. Парламентар нагадав, що чинний Президент уже не вперше переступає закон для того, щоб втриматися у кріслі Глави держави. Торгівля з агресором, здача українських патріотів російському ФСБ, розкрадання військового бюджету – далеко не повний перелік «перемог» чинного «гаранта».
Один з лідерів партії «Укроп» зазначив: у нього вже була інформація про те, що після критичних виступів в прямому ефірі в «Facebook», Президент особисто дав вказівку керівникам силових структур фальсифікувати кримінальні справи проти нього та Ігоря Палиці зокрема. Очевидно, сценарій на замовлення Петра Порошенка почав реалізовуватися. Тому нардеп закликає усіх людей прийти на вибори та змінити чинну владу, яка займається беззаконням.
Першим працівники СБУ обнишпорили житло директора ТОВ «Скорзонера» Романа Родзоняка. Понад десяток невідомих людей перевернули все у будинку, включаючи стрих і гараж. Але так і не знайшли того, чого шукали.
«Шукали документи, які мають стосунок до «Скорзонери», «ПБС» та ряду інших фірм. Нібито ці фірми провели злочинним шляхом якісь махінації. Але після того, як обшукали все моє помешкання, не знайшли жодного підтвердження їхній справі. Вкінці обшуку склали протокол, де зазначено, що жодних матеріалів, які стосуються даної справи не знайдено», – розповідає після обшуку свого приватного помешкання директор ТОВ «Скорзонера» Роман Родзоняк.
Обшуки асфальтобетонного заводу у Надвірній паралізували роботу «ПБС». Через рейди асфальт не вироблявся, необхідні проплати, які слід було здійснити не відбулись, відповідно жодних закупівель матеріалів, палива та послуг не здійснено.
«Для нас це великі збитки. Робота по асфальтуванню доріг повністю зупинилась. Замість того, щоб ремонтувати дорогу у кількох районах Прикарпаття, ми просиділи цілу ніч в заручниках, чекаючи, поки перевірять всі наші комп’ютери, машини, механізми, та, навіть щебінь», – скаржиться головний інженер ТОВ «ПБС» Микола Сергійчук.
До слова, обшуки на фірмі «Скорзонера» тривають уже другу добу. Кількох працівників випустили, інші сиділи цілу ніч.
«Замучені і знервовані, бо не розуміємо, що відбувається. Вони грюкали молотками та іншими приладами по сейфах, ми не мали можливості дізнатися причину, бо в інші кабінети заходити було заборонено. Ми не могли працювати, ми сиділи, наче заручники», – говорять працівники.
Народний депутат України Олександр Шевченко назвав кримінальні справи, згідно яких проводять розслідування фейковими. І додає: поки правоохоронці виконуватимуть політичні замовлення Президента, порядку не буде.
«Якщо ми не будемо поважати успішних людей, будемо кричати, що всі все награбували, нічого хорошого в країні не буде. Це не в мене проблеми, проблеми у всієї країни. Я хочу, аби на бізнес не нападали. Треба змінювати усіх тих, хто призвів до такої ситуації».