Із антирекордів по Вінниці серед водіїв були начальником патрульки озвучені 2 шокуючих приклади: 120 порушень ППД за останні 3 роки у одного водія із Вінниці… І “воно” нахабно їздить без прав! Це рекорд по всій Вінницькій області!

А другий – це 10 постанов в одного водія за рік по 130-й статті за алкогольне та наркотичне оп’яніння. Переважно цей водій під «феном», який із нього просто не вивітрюється… І що з такими робити, коли вони просто їздять без прав водія? Бо штраф за таке порушення 425 гривень… І конфіскувати авто у такого злісного порушника, який є реальною загрозою для інших водіїв та пішоходів, ми по Закону не маємо права, – розповів керівник патрульних Редван Усеінов на виконкомі.

Водночас, вінницькі патрульні поліцейські є одними з найкращих серед своїх колег по розкриттю розшукових дорожньо-транспортних пригод. Зі 135 водіїв, які зникли з місця пригоди, вінницькі копи розшукали 126.

Із початку року патрульні склали 3 819 протоколів та винесли 22 818 постанов на порушників правил дорожнього руху; оформили 2 441 адміністративних протоколів за керування транспортним засобом у стані сп’яніння (із них суд скасував 447). Інспекторами патрульної поліції винесено 41 постанову за зупинку та стоянку транспортних засобів на місцях для інвалідів на загальну суму 43180 грн.

Деякі водії після вчинення ДТП із певних причин покидають місце події. Відсоток розкриття таких злочинів становить 93,3%, що є найкращим результатом серед інших управлінь патрульної поліції в Україні, – зазначив Редван Усеінов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов висловив занепокоєння ситуацію щодо оформлення ДТП по місту, особливо коли це створює проблеми для руху громадського транспорту:

Нам необхідно відпрацювати правильний алгоритм, щоб оптимізувати термін оформлення ДТП і зменшити час прибуття поліцейських. Також потрібно проводити профілактичну роботу з водіями, які керують автомобілями у стані алкогольного сп’яніння. До цього потрібно залучити громадськість. Злісних порушників потрібно виховувати. Позиція Вінницької міської ради була така: незважаючи на те, хто за кермом, перед законом всі рівні. Я наголошую, що якщо хтось із працівників Вінницької міської ради сяде за кермо в нетверезому стані, буде звільнений.

Довідка. За дев’ять місяців 2018 року патрульні отримали 43 662 виклики, 160 – на добу. Середній час прибуття екіпажу патрульної поліції на місце складає 8 хв. 45 с., а середній час обслуговування події – 51 хв. 42 с..