Про це 3 березня на своїй сторінці у Facebook повідомив громадський активіст Андрій Щекун.

За його даними, станом на 12:50 архієпископа відправили до центрального райвідділку поліції на вул.Футболістів, 20.

“Зараз він там і перебуває. Станом на 13:20 архієпископ очікує слідчого і адвокатів”, – повідомив Щекун.

Також він зазначив, що у неділю Климент мав виїхати до Ростов-на Дону для зустрічі з українським політв’язнем Павлом Грибом.

“Затримали його просто в автобусі на центральному автовокзалі Сімферополя, де він перебував і планував виїхати до полоненого”, – додав Щекун.

Як пише Центр журналістських розслідувань, сам Климент повідомив, що мав їхати до Гриба, оскільки “суд Ростова дав дозвіл на його відвідування у СІЗО”.

“Як мені сказали у черговій частині, був дзвінок з повідомленням, що у Сімферополі в церкві на вул.Севастопольській щось вкрали. Тобто хтось нібито подзвонив, що в моїй церкві крадіжка. І тому вони мене затримали на автовокзалі, зняли вже з автобуса. Це все брехня. Так як про те, хто я, вони дізналися, тільки коли привезли в райвідділ, і через 30 хвилин придумали таку версію”, – прокоментував своє затримання Климент.

У свою чергу уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що намагається зв’язатися з приводу затримання архієпископа з російським омбудсменом Тетяною Москальковою.

Згодом Денісова заявила, що вважає що причиною затримання Климента його заплановану поїздку до СІЗО для відвідання українського політв‘язня Павла Гриба.

“РФ боїться, що усьому світові стане відома правда щодо стану здоров‘я Павла. Їм є, що приховувати. До цього судове засідання по Павлу перенесли, коли в Росію приїхав лікар, який мав розповісти про реальний стан здоров`я політв’язня”, – зазначила омбудсмен.

8 лютого 2019 року на засіданні синоду Православної церкви України архієпископ Климент був призначений головою Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі.

Окупанти у Криму направили архієпископу припис про “звільнення приміщень” Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги у Сімферополі – єдиного храму Православної церкви України у місті.

Климент заявляв, що проситиме міжнародну спільноту застосувати персональні санкції проти організаторів знищення Української православної церкви в Криму, якщо окупанти відберуть Кафедральний собор в Сімферополі.

Цього ж дня о 20.00 російські силовики в окупованому Криму відпустили архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної церкви України Климента без складання протоколу.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Twitter.

Але небезпека переслідування архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента з боку російських силовиків у анексованому Криму зберігається, справу проти нього не закрили.

Про це сам архієпископ Климент повідомив проекту Радіо Свобода “Крим.Реалії”.

За його словами, метою затримання було зірвати його заплановану поїздку до українського політв’язня Павла Гриба, якого утримують у Росії, а також очорнити ім’я священнослужителя.

“Мета – очорнити моє ім’я. Мовляв, подивіться, хто їздить до українців у в’язниці: злодій, який краде сам у себе, і церковник, який ходить вулицями і матюкається на людей. Зараз адміністративна справа, яка висить наді мною, не закрита”, – повідомив він.

“Є заява про те, що я нецензурно висловлювався на ринку, цього свідка приводили до відділку поліції, він звичайний безпритульний. Ми всі сміялися, коли він вийшов із відділку поліції і почав матюкатися”, – розповів Крим.Реалії архієпископ Климент.

Він зазначив, що не виключає подальших дій російських силовиків.

“Небезпека мого переслідування зберігається. Я не в силах передбачити, що вони придумають надалі, аби знищити мене як архієрея Кримської єпархії в Криму. Якщо ми подивимося на справи українських політв’язнів, то побачимо, що спершу у багатьох цих справах з’являється адміністративний протокол. За окремими справами, наприклад, у Андрія Захтея і Євгена Панова, навіть аналогічний тому, який мали оформити на мене – нецензурна лексика в публічному місці”, – сказав архієпископ.

Він також подякував патріархові Філарету і митрополиту ПЦУ Епіфанію, українській омбудсменці Людмилі Денісовій, адвокатам Емілю Курбедінову і Миколі Полозову, кримськотатарській активістці Лілі Буджуровій за реакцію на його затримання, і наголосив, що “дуже велике коло осіб” долучилося до його звільнення.

За матеріалами «Української правди»