Їдкий сморід, алергія у дорослих та дітей, забруднена вода в колодязях — це не весь перелік «радощів», за словами людей, котрий щодня їм дошкуляє. Вони впевнені, що така ситуація може призвести до екологічного лиха.
– Уже третій рік поспіль розглядається на всіх державних рівнях проблема впливу на довкілля підприємств відомої вінницької птахофабрики. Люди не хотіли цих кучугур посліду. Мешканці району ухвалили рішення відмовити будівництву. Затвердили його відповідними рішеннями районної, міської та сільських рад. Адже це може шкідливо впливати на навколишнє середовище. Але і це не завадило. А тепер – мухи, дихати нічим, сморід стоїть. Перевірки належним чином не проводяться, і відповідно їх кількість постійно збільшується! Рішення про відмову будівництва птахокомплексів жодною посадовою особою до уваги не береться! – скаржиться постійний читач з Бершаді Михайло Невеличко. — Кожна відповідь на скарги, будь-то державних адміністрацій, екологічних установ, захисту прав населення чи правоохоронних органів не містить реагування на чисельні порушення. Одним із таких прикладів є неодноразовий виклик співробітників поліції на поле для фіксації фактів та відсутність подальших дій. Мовляв, склад злочину відсутній. Так само реагує і Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів.
У нас кожна третя дитина хворіє на астму, у кожної другої — алергія. Для спроби вирішення проблеми було запрошення на особистий прийом до заступника міністра екології. Але в котрий раз сподівання на допомогу залишились марними. Невже в країні так і не знайдеться того, хто буде спроможний захистити права населення, а не однобоко підтримувати інтереси олігархів?
Відомо, що після скарг небайдужих активістів у Бершадській РДА створювали робочу групу та вивчали дане питання. Проте ніяких порушень не виявили. Мовляв, всі дозволи були, і з курячого посліду інвестор взявся виробляти біогаз.
Директор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко зазначив, що послід на поля у Бершадському районі вивозять не вони, а інше підприємство.
– Це «Зернопродукт МХП». У них є всі дозволи на це. Жодних порушень тут немає.
Тож поки людям залишається тільки сподіватися, що відходи та послід все ж будуть утилізовувати і вони зможуть дихати чистим та безпечним повітрям і пити чисту воду.
Готові вислухати й інші точки зору.
Віталіна Володимирова