Там через аферу повстали фермери. На місцевому елеваторі зберігається близько 1700 тонн їхнього збіжжя – соняшник та кукурудза. Але ще з зими вони не можуть повернути урожай, бо через борги попередніх власників його арештували та продали на аукціоні. Щоправда, у сім разів дешевше від реальної ціни. Блокування траси результатів не дали! Як тільки фермери дізнались, що до елеватора приїхали вантажівки від фірми-покупця, аби вивезти продукцію, заблокували рух. Після чого стали звертатись до правоохоронних органів.
Сьогодні стало відомо про те, що прокуратура Вінницької області стала на бік ошуканих фермерів і наклала арешт на збіжжя, аби його не вивезли шахраї.
– Значного резонансу на території області набув факт шахрайського заволодіння службовими особами одного з підприємств Вінницької області, яке спеціалізувалось на зберіганні зернових культур на території елеватора в селі Заможне Барського району Вінницької області, зернопродукцією одинадцяти суб’єктів господарської діяльності області. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, – повідомили нам у прес-службі. – Як установлено, упродовж 2018 року, службові особи елеватора, під приводом зберігання, заволоділи шахрайським шляхом належним потерпілим зерном соняшника, пшениці, сої та кукурудзи, заподіявши збитки на загальну суму біля 50 млн гривень. З метою досконалого вивчення обставин справи, прокурор Вінницької області Вячеслав Соколовий ініціював зустріч з потерпілими. За результатами перевірки фактів, викладених представниками господарств та, з метою його збереження, запобігання спробам приховування, зникнення, втрати та знищення майна прокуратурою направлено до суду клопотання про накладення арешту на вищевказану зернопродукцію, яке Вінницьким міським судом задоволено. Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом прокуратури області.
Додамо, що минулого тижня до столиці їздила одна із потерпілих — власниця агропідприємства “Дар”Я” Вікторія Кулик. Вона взяла участь у круглому столі “право власності як основа інвестиційної привабливості України”. Присутні підтримали вінничанку та є шанси, що вона увійде до робочої групи по протидії рейдерству при АП.
Віталіна Трудько