Схоже, в історії цієї знаменитої пам’ятки Вінниччини справді настає новий період. Те, про що довго велися розмови, невдовзі вже станеться. Західний корпус планують здати на конкурентних засадах терміном на 49 років. Сайт “Громада Вінниччини” повідомляє, що проект рішення про передачу західного корпусу палацу Потоцьких в Тульчині в оренду під готель вже зареєстрований на сайті Вінницької обласної ради.
Частину палацу загальною площею 2022 кв метри депутати пропонують віддати за 68 500 гривень на місяць. Це приблизно 34 грн за кв.м. В той же час оренда квартири розміром 46 кв.м. в Тульчині коштує 250 грн на добу, що складає 163 грн за кв.м.
Таке оголошення розміщено на сайті OLX. Це майже в 5 разів дорожче, ніж депутати планують віддати історичну пам’ятку національного значення палац Потоцьких.
Також на сайті OLX розміщено оголошення про оренду комерційної нерухомості в Тульчині. За 57 кв.м. там просять 200 доларів на місяць, що втричі дорожче за вартість запропонованої оренди палацу.
Якби палац Потоцьких здавали за ціною комерційної нерухомості то громада отримувала б щомісяця принаймні втричі більше: 182 тисяч гривень. І це вартість оренди не історичної будівлі, а простої квартири.
Якщо депутати проголосуть за здачу в оренду за такими заниженими цінами то всього за 49 років громада Вінницької області втратить близько 68 мільйонів гривень. У цьому переконані вінницькі активісти
Станом на сьогодні західний корпус знаходиться в занедбаному стані. Голова ОДА Валерій Коровій ще у квітні похвалився, що перед корпусом змінюють ланшафтний дизайн і що є уже дві київських фірми , які готові здійснити реконструкцію готелю. Громада Вінниччини вияснила, що обновлює ланшафт бюджетним коштом фірма, пов’язана з віце-прем’єром Кістіоном. Згідно виграного тендеру фірма мала насадити кущів та настелити бруківки біля палацу Потоцьких на 32 мільйони гривень.
“Звичайна схема наших чиновників. Спочатку виділяють бюджетні кошти на якусь закупівлю, яку можна розпиляти. Потім за копійки віддають якусь пам’ятку в оренду на десятки років. Потім за роздерибанені гроші ремонтують. Проводять невід’ємні поліпшення споруди і приватизують за копійки, бо вартість поліпшень, яка нерідко роздута, віднімається від суми покупки. Мінімум власних вкладень, максимум вигоди” -розповідає про схему чиновників автомайданівка Таїса Гайда.
Наталка РОМАНЮК