– Але у цьому році друга половина травня і початок червня не сприяли розвитку винограду, погода була спекотна, із зливами. Кущі не розростались, грона не запилювались, час був загублений, — розповів Віктор Янович, відомий вінницький виноградар. — Втім, для тих, хто любить і знає цю справу, проблем не було! Звичайно, виноград потребує великої праці, але й віддає за неї сповна! Хіба не радість виноградарю, коли він бачить величезні 2-3-кілограмові соковиті грона, результат своєї турботи і уваги?

Дуже гарно вродили такі сорти і гібридні форми як Восторг, Преображення, Ювілей, Новочеркаська, Віктор, Насолода, Нізіна, Лора, Аркадія, Новий подарунок Запоріжжю, Королевський ніжний і багато-багато інших. Всього у моєму саду ростуть 60 сортів винограду.

Особливо гарно показали себе кишмишні сорти — Афродіта, Століття, Велес, Б/с 342 та ін. Виноград — така культура, яка вимагає уваги до себе не тільки влітку, а практично цілий рік. На зиму його треба добре укрити, слідкувати, щоб лози не померзли. Весною — своєчасно відкрити, щоб не запріли бруньки.

Кущі треба проріджувати, якщо з однієї бруньки виростає два-три пагони, то слід залишити тільки один, найсильніший. Коли настає тепло, лози розкладають по шпалерах. А далі починається своєчасна обробка від хвороб і шкідників. За всі зусилля виноград віддає сторицею! Таку красу не соромно і людям показати!

Більш детальні рекомендації з питань культивування винограду, заходів захисту кущів від хвороб і шкідників можна отримати у кваліфікованого виноградаря Віктора Яновича. Контактний телефон — 097 477 35 80.

Фото Олексія Бойка