Втім, окремі навчальні заклади запросили на оновлені «лінійки» всіх учнів та батьків, які присвятили вихідну неділю походу до школи та традиційному святкуванню дорослими Дня знань у кафе-ресторанах міста. Тому шкільні двори та заклади харчування в перший день осені пережили справжній аншлаг.

Вже відомо, що вперше за шкільні парти в обласному центрі сіли 4985 маленьких вінничан і кожен із них отримав у подарунок «Книгу вінницького школяра»…

По фото із соцмереж можна побачити, хто із відомих вінничан 1 вересня повів до школи своїх дітей. Бачимо, що внуки екс-нардепів від Вінниччини Олександра Домбровського і Володимира Скомаровського ніяк не відрізнялись за шкільною модою від дітей атовців чи сина відомого фотографа Кості Ревуцького, доньки В’ячеслава Узєлкова… Ось такий він, «діловий стиль» одягу, який прийшов на зміну «совковій» шкільній формі…

І питання навіть не в кольорах штанів чи спідниць «першачків»… А головне в ці миті були емоції на обличчях дорослих і малих від початку навчального року… Хтось радів, хтось плакав.

– Свято Першого дзвоника відбулось 1 вересня у всіх школах Вінниці… По області місцеві ради і школи вирішували долю Дня знань на власний розсуд, і дехто одразу пішов до школи у понеділок, — про це  повідомила директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. – Форми як такої більше немає у школах, але зберігся діловий стиль у певних кольорах. Це все на розсуд школи, вчителів та батьків. І цього ділового «дрес-коду» також мають дотримуватись вчителі.

– А довжина спідниць і татуювання якось обмежені в школах?

– Діловий стиль не передбачає таких заборон, і все залежить від учнів та вчителів. Адже ми давно не в «Союзі», де сварили за золоті сережки чи імпортний рюкзак…

Ось так коментують нововведення у школах батьки зі всієї Вінниччини:

– Шкільна форма і діловий стиль — це різні речі. Мова йде про те, що діти мають приходити в школу у пристойному діловому одязі — не у рваних джинсах, шортах, з оголеним пупком, відвертим декольте тощо, — вважає Надія Мельничук. —   На сьогодні вибір зручного одягу у діловому стилі надзвичайно великий. У діток це виховує дисциплінованість, з дитинства прищеплюється почуття стилю та відповідальності.

–  Шкiльна форма не потрiбна. А порiвнювати нашi школи з англiйськими коледжами смiшно. Нашим вчителям потрiбно, в першу чергу, навчитись виховувати в дiтях особистiсть, а не стадо (ну є у нас таке), — пише на сайті газети Наталія Завершинська. — Я вважаю, що набагато головнiше, щоб дiти отримували нормальну освiту. Вибачте, але бiльшiсть наших навчальних закладiв виховують в дiтях брехливiсть, пiдлiсть, фальш. Немає довiри мiж педагогом та учнем. Є залякування, приниження та зрiвняйлiвка. Вибачте, але наболiло. Напевно, потрiбно починати з головнiшого, а вiдмiна форми — це чудово, у дiтей має бути власний смак, а не нав’язаний совдепiєю несмак.

Хоча є й інші думки із цього приводу:

— Шкільна форма налаштовує дітей на навчальний процес, діловий стиль та дисципліну. Єдина форма згуртовує дітей, дає відчуття навчання в єдиній «команді». Крім того, вона урівнює дітей. Завдяки формі між дітьми немає змагань та обговорень: хто в чому прийшов та у якому «бутіку» купувався цей одяг, — переконана Тамара Булавіна. — Завдяки формі діти та батьки думають про навчання та успішність дитини, а не про те, у що одягти дитину наступного дня, щоб донька чи син не були «зацькованими» однокласниками…

А вже з понеділка, 2 вересня, заняття розпочались для всіх школярів…

Вітаємо!