Сільському голові Голубечого Крижо­пільського району Олегу Ковалю правоохоронці ще три роки тому інкримінували відразу дві кримінальні статті — службове підроблення та привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Після досудового розслідування матеріали передали до суду. Відомо, що заяву до органів написала група депутатів від БПП.

– 27 листопада 2015 року голова на першій сесії Голубецької сільської ради в числі інших виніс на розгляд депутатів питання щодо надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою для встановлення меж земельної ділянки в натурі. Орієнтовна площа — 0,3 га із земель громадської забудови. За результатами обговорення даного питання більшість депутатів проголосили «проти», у зв’язку з чим дозволу на розробку технічної документації надано не було. Проте після того посадовець засвідчив власним підписом рішення сільської ради про надання дозволу, — йдеться у матеріалах справи, яку ми знайшли у реєстрі. — А на підставі підробленого рішення між Голубецькою сіль­ською радою та виконавцем було укладено договір. Таким чином бюджету Голубецької сіль­ської ради завдано матеріальної шкоди на суму 6900 грн.

Голова Олег Коваль    своєї вини у інкримінованих злочинах не визнав й, зі свого боку, так аргументував події.

– На першу сесію, яку проводив як новообраний очільник громади, були підготовлені проекти рішень, депутатам дали можливість з ними познайомитись. Ставилось питання щодо розроблення документації відразу на чотири земельні ділянки. Я особисто рахував голоси і оголошував результати голосування. «За» було 8 голосів, «проти» — 4, 1 — «утримався». Секретар вела протокол, я його підписав у приміщенні сільської ради. Також підписав рішення, яке стало підставою для укладення договору для проведення робіт з розробки технічної документації. Грошові кошти для даних цілей були заплановані рішенням сесії Голубецької сільської ради. Гроші були витрачені за цільовим призначенням.

Зрештою Крижо­пільський районний суд визнав Олега Коваля не винним і виправдав його за відсутністю в його діях складу злочину. Втім, це ще не остаточна крапка у цій історії, адже опоненти можуть подати апеляцію…

– Судили мене за те, що оформив землю на сільську раду, а не на себе, брата чи свата. Що я поганого зробив? Вироком задоволений, бо це хоч маленька, але перемога, — каже сіль­ський голова. — Вважаю, що виборча система потребує змін, бо депутати, які йдуть на посаду, не обізнані у законах про місцеве самоврядування…

Віталіна Володимирова