На «Бригантину» приїхав спеціальний автомобіль з контейнерами, з який випускали мальок. До водойми потрапили близько 300 тисяч рибин – коропа, білого амура і товсто лоба. Привезли їх із Херсонської області.

– Сьогодні відбувся облов біоресурсів, перезатарення. Це білий амур, товстолоб сірий, товстолоб білий, короп – у кількості 7 тонн 225 кілограмів. Його затарили у спеціальний транспортний засіб, обладнаний для безпечного перевезення, де застосовують рідкий кисень», – пояснив головний державний інспектор Вінницького рибоохоронного патруля Олег Шер.

Мальок випустили у зимувальну яму, між Київським та Центральним автодорожніми мостами. Представники рибоохоронного патруля наголошують, що листопад – найкращий час для зариблення, адже протягом зими мальок адаптується і призвичаїться до нового середовища. Біля берега від пробуде близько тижня – потім пошириться всією річкою.

Голова Вінницької ОДА Владислав Скальський зазначив, що зариблення є одним з етапів очищення Південного Бугу.

«Білий амур поїдає рослинність, товстолоб – фільтрує воду, короп – це риба, яка скоро почне нереститися і збільшуватиме популяцію, відновлювати екологічний стан нашої річки», – сказав посадовець.

Придбали мальок за кошти з державного бюджету. Середня вага однієї рибини – 25-30 грам.

Минулого року тут запустили в річку більше 4 тон малька.