Із дівчиною, яку хоронили у весільній сукні та з короваєм, тоді прощались тисячі людей, й навіть чоловіки не приховували сліз.
– Ольга працювала продавчинею у продуктовому магазині. Жила на околиці селища, за два кілометри від роботи. Часто дорогою додому слухала музику. Напередодні дівчина отримала 650 грн. зарплати, купила буханку хліба й поверталася додому. За нею й пішов місцевий Максим на прізвисько Хей, — розповіли місцеві жителі. — Він жив з батьком і мачухою. Купував у магазині, де працювала Оля, горілку. Побачив, що в неї є гроші, став її переслідувати. За 150 м від хати напав. Дівчина опиралася, він задушив її. Забрав гроші, сумочку і мобільний телефон. Далі на руках переніс труп на узбіччя ґрунтової дороги, де залишив у сухій траві під деревом. При цьому зімітував її самогубство, а саме, обмотав навколо шиї пасок, який прив’язав до дерева. Патологоанатом казав, що смерть була миттєва. Всі люди тоді запитували — за що Олю вбили? Це ж ангел, нічого в житті не бачила, навіть хлопця не було. На похоронах мати на колінах навколо дитини повзала. Батько через стрес тиждень не говорив.
Оперативники змогли за короткий час розкрити це вбивство, а причетного зловили завдяки службовим собакам. У день похорону Ольги Іванової поліцейські проводили відтворення злочину. Максим показував, як душив, де ховав сумочку. Закривав обличчя. Його батько Володимир падав перед людьми на коліна. Казав: не може в очі дивитись через такого сина. Мовляв, матері пощастило, що не дожила до цього.
Спочатку справу розглядали у Бершадському районному суді. Під час допиту підозрюваний Максим Оляниця, який вже відбував покарання за крадіжки, раптом розповів іншу версію.
– Напередодні я приїхав з Одеси. При собі мав близько 900 грн. Далі зі знайомими розпивав спиртні напої. Замастився в мазут та рушив до батька, де знаходилися мої речі, щоб перевдягнутися. Деякий час стояв біля хвіртки будинку і бачив, як по вулиці пройшла дівчина, а за нею приблизно через 5 хвилин якийсь чоловік та ще пізніше двоє чоловіків. Після цього вирішив піти до знайомого Артема. Однак його не було, — розповідав підозрюваний Максим Оляницький. — На дорозі, за населеним пунктом, я знайшов жіночу сумочку, яку підібрав, та пішов. Далі виявив тіло дівчини, яка лежала обличчям догори. Знайдену сумочку викинув на перехресті, але нічого звідти не брав. Весь інший час гостював у родичів й продовжував випивати. Через деякий час до будинку зайшли працівники поліції, повалили на підлогу. Вимагали зізнатися у вчиненні злочину, але я не вбивав, всі підписи та зізнання робив під фізичним та психологічним тиском.
За висновками судово-молекулярної експертизи, зразки крові вбитої на зрізах нігтьових пластин, поверхні паска, сумочки та підозрюваного збіглись. Служителі Феміди дійшли висновку, що Максим Оляницький дав неправдиві покази для уникнення кримінальної відповідальності, й призначили 15 років тюрми. Втім, підозрюваний і його захисник з таким вироком не погодились й подали апеляцію, яка залишила рішення в силі. Але згодом обвинувальний акт повернули до Тульчинського райсуду для проведення підготовчого судового засідання. Бо фактичні обставини по справі не досліджувались. Втім, довго справа у Тульчині не пробула.
Нині ж справу розглядає Вінницький міський суд за участі суду присяжних. Останнє засідання було призначено на 22 листопада, і на ньому побував наш кореспондент. Підозрюваний Максим Оляницький відразу заборонив себе фотографувати й заявив, що напише на нас скаргу. Поводив себе досить зухвало. Суддя попередив нас, що не слід у своїй публікації називати дану особу «вбивцею чи винуватцем», бо ж вироку ще нема. Оскільки не були присутні свідки сторони захисту, засідання перенесли. Рідних та близьких Ольги Іванової ми так і не зустріли в судовій залі. Знайомі родини кажуть — вони попередили служителів Феміди про це.
– Ще раніше матір Олі скаржилась, що підозрюваний передавав їй, що як тільки повернеться з неволі, то помститься за все. Жінка дала покази й написала листа, щоб дебати проводили без неї. А сама зараз у Росії на заробітках, — кажуть знайомі родини. — Тітка переїхала в інше місто, у батька свої проблеми. Тож тепер честь цієї дівчини повинні захистити ми, прості люди! Будемо тепер їздити на всі засідання.
Віталіна Володимирова
Шановні журналісти, 33 каналу! Ви якщо вже взялися писати статтю на таку важку для нас тему, то для початку переговорили б з родичами , щоб не писати брехню. Хто і чому не був на суді. Яке ви мали право обмовлювати брехнею тітку яка нікуди не виїхала? А просто не отримувала ніяких сповіщень про суд. Чи батька ? Ви хоч на секунду задумались, що ви пишете як у нього можуть бути важливіші проблеми за це?