Така ферма працює у Вінниці більше 10 років. Її організували Світлана та Дмитро Бичковські. Нині тут більше трьох десятків рептилій, а ще поряд з ними живуть не менш небезпечні створіння – черепахи і змії.
Ні продавати, ані пускати крокодилів на м’ясо фермери не збираються. Кажуть: їхня діяльність спрямована на збереження диких видів рептилій.
«А все почалося з крокодильчика, з яким прийшов до мене мій чоловік. Він працював в цирку з крокодилами. Дандюша — це перший нільський крокодил, який став нашою домашньою твариною», — розповіла Світлана Бичковська.
– У нас ферма для розширення та збереження всіх видів. Ми хочемо їх всіх обігріти. У нас – як маленький інтернат або будинок малятка для таких зубастиків, – додає власник крокодилячої ферми Дмитро Бичковський.
Рептилій та інших рідкісних тварин підбирали та викуповували в мандрівних зоопарках, в цирках, у приватних колекціонерів, тим самим рятуючи тваринам життя. Годують їх рибою за раціоном, серцем бичачим.
Світлана та Дмитро Бичковські навчилися вирощувати крокодилів навіть із яєць. Своїх вихованців нікому не продають. Навіть новонароджених. Рептиліям необхідне тепло, а також велика водойма. У воді вони спарюються.
Власникам ферми ніколи не спадало на думку скуштувати крокодилячого м’яса, хоча ця страва звична для мешканців США. Фермери прагнуть іншого: збираються відкрити великий заповідник для рептилій неподалік Одеси.
Ілона ВАЛЬТЕР