Це книга для кожного українця, адже вона відкриває наші українські секрети хюге, такого популярного у світі. Кожен народ має свої секрети, ключові цінності, звідти і випливає їх розуміння щастя. Це любов до затишку, малих речей, радість буденних задоволень. Це те, що данською називається «хюґе» (hygge), себто особливе мистецтво задоволення від життя. Сьогодні воно містить у собі мистецтво добробуту («доброго буття»), комфорту і затишку, маленьких радощів та дрібниць, які роблять життя приємнішим. Японською це звучить як «ікіґай» — справа, яка приносить радість у життя. У нас відповідного слова немає, але відчуття задоволення самим життям, моменти коли добре, вміщують у себе дуже багато. Ключовими цінностями українців завжди були кохання, родина, право вільно господарювати на своїй землі.

Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Ця книга, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе навіть у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.

Презентуватиме книжку у Вінниці її авторка – Ірина Мацко.

«Із задоволенням прочитала хюґе. Один подих. Просто неможливо відірватися від читання. Імовірно тому, що було з чим порівнювати: 2017 року вийшла з друку книжка-сувенір «Хюґе – данське мистецтво знаходити щастя», яку мені випало редагувати. Чудова книжка! І ось мені вдруге пощастило! Навіть більше, адже читаю хюґе по-українськи! Неймовірно приємно, що вже є наше рідненьке хюґе. Щира дяка авторові за це прекрасне видання! Дуже гарно, тепло написано – по-нашому, по-українськи! Тож тепер ми можемо хюґувати на наш, український смак!»

Алла Долгая,
редактор книжки «Секрети українського щастя, або Хюге по-українськи» та «Хюге – данське мистецтво знаходити щастя».

«Тема щастя, вміння його відчувати, бачити навколо і радіти дрібницям – головне, що має навчитися і усвідомити кожен українець. Адже у цьому є відповідальність за своє щастя, своє життя, відносини, дім, місто, країну. Це розуміння того, що ми творимо своє життя самі, отже зрілість». – говорить авторка Ірина Мацко.