Чи опромінюють вони, списані у Європі? Чому проти виступили медики та пацієнти райлікарні? Чому власники зашифровані? Чи мають до них відношення Татусяк та його зять, родич міністра Молдови?
Дороге обладнання у районній лікарні — це атомний реактор для всіх! Лікарі побоюються опромінення.
У Вінницькій районній лікарні приватна структура встановлює МРТ — СКТ. (До слова, спіральна комп’ютерна томографія (СКТ) – це сучасний метод діагностики організму з використанням рентгенівських променів, який дає можливість отримати детальне зображення людських органів, щоб бачити їх форму, розмір, щільність і структуру). Здавалося б, все робиться для блага пацієнтів. Утім, наші читачі переконані, що таким чином хочуть розвалити те, що вже є. Виходить, приватникам треба заробляти гроші в першу чергу, тому їх не цікавить, де ставити небезпечне обладнання, котре має згубне випромінювання. Адже протягом останніх років декілька видань опублікували наукові статті, у яких було спрогнозовано, що тисячі людей у майбутньому можуть отримати рак внаслідок іонізуючого випромінення. Переполохані медики розповідають, що за всіма правилами таке обладнання повинне стояти окремо, ну, хоча б у прибудові, з окремим входом.
– Це рентгенустановка хоча й надсучасна, але все ж таки — опромінення, своєрідний Чорнобиль, атомний реактор. Навіть коли будували звичайні рентгенкабінети, то передбачали там спеціальний захист. А тут приватна структура хоче встановити цю установку у центрі поліклініки, де реєстратура, і ми нічого не можемо з цим зробити! — розповідають лікарі районної поліклініки. — Ніхто нікого не запитував. Як це все має бути — страшно уявити! Про це ми дізналися напередодні Нового року з оголошення в Інтернеті, що виклав лікар, котрому належать усі МРТ та СКТ у Вінниці, — розповідає завідуючий поліклінічним відділенням Сергій Антонюк. — Для реєстратури він робить інше приміщення, а там облаштовує кабінет під СКТ, щоб проводити прийом цілодобово.
Наталя Закорченна — профгрупорг поліклініки – не приховує занепокоєння: «Ми дуже стурбовані ситуацією, готуємо листи до господарів цього приміщення з проханням пояснити, що відбувається. Готуємо звернення до депутатів, бо дуже переживаємо за здоров’я наших пацієнтів і медперсоналу. До нас тут приходять люди різного віку і навіть проводиться прийом вагітних та дитяча консультація. У нас є рентгенологічний кабінет на 4 поверсі. Але він був закладений типовим проєктом з дотриманням усіх вимог безпеки і захисту. Там лікарі ходять з дозиметрами, котрі вираховують щоденну дозу опромінення.
– Перш ніж установити таке обладнання, цей приватний власник має надати депутатам районної ради всі необхідні дозволи, — каже головний лікар первинної ланки Вадим Пасічник. — Повірте, ми теж не зацікавлені у тому, щоб сидіти в опроміненні. Якщо це буде дуже небезпечно, ніхто нічого встановлювати не буде.
Але, між тим, на першому поверсі вже кипить робота, ставлять перегородки, штукатурять стіни…
Сергій Сітарський, голова Вінницької районної ради, котра нині опікується Вінницькою районною лікарнею, прокоментував ситуацію: «У нас у комунальній власності дві лікувальних установи: первинка і районна лікарня. Приміщення поліклініки перебуває на балансі ЦПМСД, вторинка — власне стаціонар. Те приміщення на першому поверсі, де планується встановлення СКТ, здається в оренду. Перебудовувати плануємо усе крило, там має бути центр обстеження пацієнтів і лабораторія. Незабаром МСЕК звільнить приміщення, і люди, котрі працюють в адмінапараті лікарні, будуть переселені туди, подалі від СКТ. Були певні перестороги, але людина, котра планує тут встановити СКТ, пояснила на комісії, що всі норми і сертифікати будуть дотримані. МРТ у нас є – неподалік від лікарні в орендованому приміщенні. На добу ми маємо для мешканців району два безкоштовних обстеження для екстрених випадків від фірми, котра орендує приміщення. Так само хоча б одне безкоштовне обстеження для екстрених випадків ми будемо просити власника.
А хто ж власник? Його ім’я відкрито ніхто зі спікерів називати не наважується…
– Цей кабінет МРТ-діагностики планує відкривати підприємство «НейроМед», що вже не один рік працює на ринку цих медпослуг у Вінниці. Вони вже мають кілька таких кабінетів по місту на вулицях Литвиненко та Грибоєдова. Бо є попит на приватні МРТ через застарілість техніки та обладнання в державних лікарнях, — розповів про ситуацію із МРТ-діагностикою у Вінниці один із «генералів» міської медицини. – Всі знають, що ця фірма – афільований бізнес відомої у Вінниці родини колишнього народного депутата і посадовця. А точніше – його зятя. Чому ви дивуєтесь? Якщо самі лікарі чи їхні родичі відкривають за власні кошти приватні клініки, центри чи кабінети із сучасною технікою та персоналом, коли в міській чи обласній лікарні ці послуги в чергу, на ремонті чи коштують ті самі гроші? Звісно, дозвіл на такий МРТ-кабінет в районній лікарні дає районна рада, бо без них це буде незаконно… Якщо хочете знати, чий це бізнес – придивіться до їхньої реклами на біл-бордах по Вінниці. Бо у вузькому колі медичного бізнесу всі знають, де чия аптека, лікувальний центр чи кабінет діагностики.
Нам повідомили читачі, що не всі МРТ нові. Мовляв, є б/у з Європи. Кажуть, що до цього бізнесу мають відношення ексголова Вінницької облради Сергій Татусяк та його зять О. Капітан. А також лікар Вінницької обласної лікарні ім. Пирогова О. Татарин, який є чи то сином, чи близьким родичем міністра-високопосадовця Молдови. Враховуючи, що в нашій країні можна купити якщо не все, то майже все, просимо департамент охорони здоров’я та МОЗ України вважати цю публікацію офіційним запитом і надати жителям Вінниччини інформацію про власників та якість розміщених у нас МРТ-СКТ. Чи є вони списаними та небезпечними? Адже їхні послуги є дорогими і обстеження на них все більше приписують лікарі.
Тетяна КОНДРАТЬЄВА,
Роман КОВАЛЬСЬКИЙ
А те що вся Вінниця напхана приватними медичними центрами та приватними лабораторіями я так розумію взагалі нікого не бентежить???