У п’ятницю голів, депутатів та активістів із районів слухав заступник голови ВінОДА Сергій Здітовецький із робочою групою… В суботу по ОТГ радився із делегаціями  голова ОДА – Владислав Скальський.

І треба визначити, що під тиском часових рамок, людей та нових реалій по створенню ОТГ процес нарешті пішов… Втім, як завжди не обійшлось без скандалів, взаємних звинувачень і компромату на опонентів…

Але перш зав все на позитиві на перемовини приїхав мер селища Тиврів та заявив, що створено комітет порятунку містечка разом із 17-ма сусідніми громадами перед об’єднанням в ОТГ.

– За дорученням громади тиврівчан щойно ми зустрілися з першим заступником голови ОДА Сергієм Здітовецьким та членами міжвідомчої робочої групи., – заявив Сергій Кицишин після наради у заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Здітовецького. – Обговорили ситуацію, що склалася навколо створення Тиврівської ОТГ, проте чіткої відповіді щодо внесення до перспективного плану Тиврівської ОТГ із центром в Тиврові не отримали. А зустріч, яка відбулась 30 січня, продемонструвала, що в критичний для Тиврівського району момент, люди готові згуртуватись та діяти як один механізм у відстоюванні своїх прав… А 3 лютого на 10 00 відбудеться позачергова сесія Тиврівської районної ради, де слухатиметься питання утворення ОТГ. Запрошуються депутати Тиврівської селищної ради та небайдужі мешканці Тиврова, представники ЗМІ.

Окремими темами по ОТГ у п’ятницю звучали проблеми по сусідських війнах навколо Бабчинців, проблемне «весілля» Кудлаїв між Немировом і Вороновицею… А в суботу нарешті за стіл перемовин сіли сторони протистояння по Сокиринцях, Писарівці та Луці…

Адже серед учасників зустрічі 1 лютого були присутні представники Сокиринецької, Писарівської, Лукамелешківської громад, депутати різних рівнів, фахівці із впровадження реформи децентралізації, фінансів та регіонального розвитку.

Проведення даної зустрічі мало на меті спільне розв’язання проблемних питань, які виникають у процесі об’єднання громад Вінниччини. Зокрема, Владислав Скальський спільно із фахівцями та представниками ОТГ обговорили передумови утворення об’єднаних територіальних громад, наявність відповідної інфраструктури та можливості надання якісних послуг населенню.

«Добровільний процес об’єднання у Вінницькій області є не надто швидким і може тривати багато років. Але є встановлені терміни і до 2021 року 100% територій України мають бути вкриті ОТГ, які матимуть інструменти для сталого розвитку. Реформа децентралізації – це, в першу чергу, відповідальність, адже місцеві державні адміністрації передадуть всі повноваження на рівень ОТГ. І громади повинні бути здатними здійснювати ці повноваження якісно та професійно. Держава не може фінансувати і державне управління і місцеве самоврядування. Реформа покликана передати фінанси на місця і забезпечити можливість для повсюдного самоврядування – це і є мета впровадження децентралізації», – зазначив в ході зустрічі Владислав Скальський.

Фахівці наголошують, що реформа децентралізації передбачає не лише збільшення фінансового ресурсу на місцях, а й набуття повноважень в галузі соціального забезпечення, надання якісних освітніх та медичних послуг, вирішення інфраструктурних питань. Саме тому громади мають бути дійсно спроможними та перспективними.

Варто зазначити, що на Вінниччині розроблено проєкт перспективного плану формування територій громад області, який визнаний одним із найкращих в Україні.

«Держава не може собі дозволити дорогого місцевого державного управління, але повинна забезпечити ефективне місцеве самоврядування. Тому за те, яким чином будуть створені громади, чи будуть вони спроможними і перспективними, відповідальність нестиме держава», – резюмував Владислав Скальський.

Далі буде…

Фото Сергія Хіміча