Бо раптом виявилось, що до цієї громади ніхто із сусідів не хоче йти навіть під дулом автомата! Чому? Голови, депутати і люди із Сокола, Безводного і Тростянця не стримували емоцій та згадали все – буремну історію, бійки село на село, обпалену на вогнищі руку та розбиті дороги…
– Громада Безводного одноголосно «за» Ямпільську ОТГ, де є все – банк, держустанови, Пенсійний фонд, АТБ, поліція та прокуратура, базар і автобус із села двічі на тиждень! Наді діди і батьки вклади свої сили і кошти в район, а нам пропонують йти у прийми до Бабчинець, – вважає голова Безводного Володимир Бойко. – Тим більше, що наша опорна школа і ФАП у нас поруч в Дзигівці. А на Бабчинці немає ін. дороги, ні автобуса, ні бажання йти до них в громаду… Тому ми вважаємо, що за рахунок нашого і сусідніх сіл Бабчинці намагаються врятувати свою громаду. Кілька разів ініціювались із цього приводу збори, але громадські слухання 100% були проти! І не треба нам нагадувати про історичне минуле в Чернівецькому районі, бо то все було в 1930-роках! І ніхто не забув, як «Бабчинецька трійка» судила наших середняків, заможників та одноосібників! І як їх відсилали в Могилів на розстріл та ув’язнення… Також все село знає, що історично наша Феліціянівка входила до Ямпільського повіту.
– Це правда, що села бились між собою?
– Так, у 70-80-х роках навіть за радянської влади стінка на стінку виходили… Бо не могли села знайти спільної мови і пам’ятали це гірке минуле. І сьогодні вже можу сказати, що своє Безводне у Ямпільській ОТГ ми відстояли. Водночас, після консультацій у Києві 3 лютого Тростянець і Сокіл таки «тягнуть» до Бабчинців і там задіяні, навіть, депутати ВР від Вінниччини…
Голова села Тростянець також не стримував емоцій після зустрічі в ОДА:
– У нас такі ж самі аргументи, як у Безводного! Куди нам йти до Бабчинець, коли у нас інфраструктура, мабуть, краща за їхню? – вважає золова села Тростянець Федір Маркітан. – А нам голова Бабчинців розказує, чого у нас немає, а в них є! Бо якщо наш лікар на лікарняному це не значить, що його немає. Є у нас школа і у Вітровці працює школа… І нічого у нас не занепадає! Нам кажуть,що сільгоспвиробники мало платять – по 7 тисяч за пай, а в них по 9! Та хіба це вирішує всю долю села… Буде врожай – будуть і по 10 платити! І всі люди в Тростянці не хочуть утди в ОТГ. До мене сьогодні старенька пришла на палці, в якої чоловік «бабчинян», але до Бабчинців вона категорично проти і готова із палкою йти аж на Київ.
Так само село Сокіл саме готове захищати свої інтереси, а не віддавати свою долю на відкуп нардепам і великим земельним холдингам.
– Сокілецька громада просить тут в ОДА та Києві одне – залиште нас у спокої Ніна Павлівна! Ми хочемо до Чернівецької ОТГ! – заявили у Вінниці представники ініціативної групи із села Сокіл. – В середу зійдеться все село на загальний схід і простим голосуванням вирішить свою долю! У нас в Україні демократія – воля народу! Значить майбутнє ми вирішимо самі, а хтось за нас!
В свою чергу голова Бабчинецької ОТГ так прокоментувала озвучені проблеми по сусідських війнах навколо об’єднання:
– Я знаходжусь в такому місці, де не буде зручно говорити – у Києві на нараді. Буду в селі – розкажу більше… Бо справді є багато думок, позицій «за» і «проти». І не все так однозначно! – коротко сказала телефоном голова ОТГ із Бабинців Ніна Павлівна Зварич.
Коли готувався матеріал стало відомо, що 5 лютого в селі Сокіл збирається загальний схід і на ньому люди визначать своїм голосуванням долю села в майбутніх ОТГ! Так само вирує громада у селі Тростянець…
Як проголосують люди читайте на сайті 33kanal.com та в газеті “33-й канал”.
От за які землі говорять соколяни??? Та якби не Бабчинці з своєю землею яку на даний момент обробляє Епіцентр, то в половини населення сокола б не було роботи. Навіть голова соколчнської сільради взяв в оренду в Бабчинцях не мало землі. “Люди в них добріші” деее??? В соколі???? Смішно
А что за сказки про драки “стенка на стенку” между селами в 70-х и 80-х годах?)))) Может в 19-м веке? Чушь и ложь! Не было такого! Драки были в период коллективизации в первой половине 20-го века, когда площади полей делились. Это было по всему Союзу. Расстрелы в период троек были и в Ямпольском и в Могилев-Подольском районах. Надо только порыться в документах. А то мы все говорим о расстрелах, а о доносчиках ни слова. А кто же так много доносов на людей написал, что их расстреливали? Неужели из чужих сел? Но в целом, отделение Безводного от Ямпольского района никакой пользы, кроме вреда жителям села не принесет. С Ямполем все устоялось давным давно и инфраструктура хоть какая то есть налаженная. А Могилев-Подольский и Бабчинцы….. это крест на будущем Безводного!
Підтримую Сокілецьку громаду!
Так вести свою “політику”може тільки Ніна Павлівна і Путін! Невже Бабчинецький сільський голова не розуміє ,що силою людей в своє село ,яке знаходиться у собаки на хвості,неможливо загнати ?Як так можна ломати все через коліно !