За три години роботи у сесійній залі було справді гаряче і жадану премію за успіхи в роботі отримали далеко не всі керівники. Ставилося питання відпрацювати механізм розірвання контракту з тими керівниками котрі не виправдали надій. Бо надто багато стривожених листів від уповноваженого з прав людини надійшло на адресу обласної ради та облдержадміністрації.

– Звітують всі дуже гарно, зі слайдами. Різноманітні проблеми вилазять потім — каже голова депутатської комісії з питань бюджету Геннадій Мазур — Цікаво, у скількох інтернатних закладах побували працівники департаменту і скільком керівникам вони готові поставити незадовільну оцінку за роботу? Бо крім слайдів депутатський корпус не бачить роботи. І виходить, що ми роздаємо грамоти, а потім людина йде з посади через кричущі випадки.

– Плисківський інтернат на жодні грамоти не подавався. І те, що там було виявлено, то саме завдяки працівників департаменту. І розголос був саме через те, що до роботи були залучені громадські організації. Плисківський психоневрологічний інтернат — єдиний заклад, де було відкрите кримінальне провадження і проводяться слідчі дії. – відповіла заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна.

– Коли я вперше приїхав у Плисків, то побачив і собак, котрі спали у палатах, і персонал, котрий не знав, скільки у них в корпусі людей — розповів в.о. керівника департаменту соціального захисту Олександр Мельник – Та попри все у нас є гарні показники і є на кого рівнятися.

– 163 людини проживають у Яришівському психоневрологічному інтернаті. Особливість закладу – тут перебувають люди, котрі повернулися з місць позбавлення волі, вживають алкоголь. У приміщеннях — порядок, створені альтанки для відпочинку, проведений благоустрій, – звітував директор закладу Віктор Голота. – Все, що ми зробили минулого року — тільки власними силами. Закупили морозильні камери. А ще плануємо облаштувати спортивний майданчик. На це знадобиться більше мільйона гривень.

– Одна з проблем, котру нам потрібно негайно вирішити — це здешевити опалення — розповіла керівник Козятинського комунального центру для жінок, котрі потрапили у складні життєві обставини Валентина Живчик — У нас опалення електричне, а двотарифні лічильники відмінили і це призвело до здорожчання тепла. Ми мріємо про сонячні батареї, або хоча б сонячні колектори писали грантовий проект, але його не підтримали. Довелося шукати іноземного інвестора і складати гроші…

– Лише 139 тисяч гривень отримали ми з бюджету на завершення капітальних ремонтів – розповідав керівник Брацлавського психо-неврологічного будинку-інтернату Олег Клименко — Рік тому все було застаріле і несучасне. Тепер, після ремонту все має зовсім інший вигляд, закуплене нове обладнання.

Чимало зауважень дісталося діяльності керівника Тиврівського будинку- інтернату для інвалідів та людей похилого віку Олександра Колкевича. Бо з минулорічних зауважень йому майже нічого не вдалося виконати. Основний недолік — невстановлена пожежна сигналізація. Проектна документація коштує 30 тисяч гривень, але чомусь на це грошей не знаходиться. Причому така проблема не тільки у Тиврівському будинку-інтернаті і не лише цього року. Тому звітуватиме Олександр Колкевич пізніше. Депутати дали йому два тижні для виправлення ситуації. Серйозні зауваження прозвучали і на адресу керівника Ладижинського дитбудинку-інтернату Володимира Мельника.

А Стрижавський дитячий будинок-інтернат очікує реорганізації. Бо діти, котрі прибули сюди ще маленькими, вже виросли. І іноді розігруються справжні драми. Не так давно вихованка інтернату народила дитину від підопічного. За всіма медичними довідками вона не повинна була мати дітей. Але неповносправна дівчина народила. Малятко віддали до притулку і нині цією дитиною опікується інша сім’я.

-Останнім часом була поставлена задача ліквідувати такі дитячі заклади. Тому, власне, дітей до нас надходить мало – розповідає директор закладу Віталій Ліцький — Якщо я раніше був готовий до реорганізації закладу, і відкрити там якийсь реабілітаційний центр, то зараз схиляюся до думки, що було б краще відкрити психологічний будинок-інтернат з дитячим відділенням. Але для цього потрібно збудували окремий будинок для дітей проблемних, позбавлених батьківського піклування. Їх у нас тридцять і 100 дорослих. Цей інтернат став для них домом і виселяти їх звідси в нікуди — це дуже болюче питання… Тому варто подумати про реорганізацію.

Єдиний керівник, до котрого не було жодних претензій — до Сергія Якубовського, керівника Вінницького будинку для престарілих. Більше того, депутати оброворюють можливість присвоєння йому звання “Заслужений працівник соціальної сфери”.