І саме неоднозначне рішення – це повернення трамвая від будинку офіцерів до вокзалу., – зазначив у своєму пості відомий архітектор із Вінниці Віталій Плясовиця. – Мабуть, всі вінницькі ЗМІ опублікували рішення виконкому від 6 лютого? І у всіх написано, що головна ідея урбаністів – це повернення трамвая. В цьому і полягає найбільша помилка. Не було у молодих хлопців (а їх було 4 команди з різних міст, які брали участь в конкурсі) такої ідеї. Це було основною вимогою організаторів конкурсу. Тобто урбаністи не аналізували і не думали, треба він там чи ні? Їм поставили умову і вже над самим розміщенням рейок їм довелося міркувати.

Пропонується, нехай трамвай, одна смуга для авто і одна смуга для громадського транспорту, без парковок. Я думаю бізнесмени будуть дуже від цього «раді». Тому що весь бізнес знає, де є парковка, там є торгівля.

У чистій теорії ідея трамвая звичайно відмінна. А як же буде на практиці? Головне велике питання там – паркомісця. Урбаністи придумали геніальну ідею, тобто нічого не придумали, а просто запропонували паркувати авто на сусідніх вулицях. Забувши напевно про той факт, що ці вулиці вже заставлені автомобілями!

Так само були запрошені фахівці з Німеччини, які позитивно поставилися до цієї ідеї з трамваєм. І заявили, що це дуже дорогий проект і ми зможемо швидше на 7 хвилин добиратися від центру до вокзалу.

Сотні мільйонів гривень = 7 хвилин часу?

Вважаю, з цим проектом не потрібно поспішати віддаючи данину моді урбаністики. І ще раз подумати чи дійсно так необхідний там трамвай і правильно повністю прибрати парковки? Провести фінансовий аналіз вкладень. А може ці гроші в іншому напрямку витратити.

Ми живемо не в 70-тих роках, коли тут бігав тихо і спокійно трамвайчик і за годину проїздило 10 автомобілів!

P.S. Цікаво, що ця гілка трамваю існувала на проспекті з моменту відкриття трамвайного руху у місті з 1913 року! Тодішніій трамвай курсував від Жіночої гімназії до Залізничного вокзалу. Прибрали ці колії разом із бульваром з каштанів із проспекту Коцюбинського в 1977 році, коли ремонтували проспект до Олімпіади у 1980-му році. Тоді трамвай пустили в обхід через сучасні Замостянську, Янгеля і до вокзалу.

Нині трамвай хочуть відновити в рамках проекту «Вінницька миля». В тому числі по проспекту Коцюбинського.

Коментарі із соцмереж:

Алексей Корж Моё мнение – этот проект пустая трата денег. Лучше бы делом занимались, мостами например

Володимир Багнета Руслан Савчук стаття гарна, ідеалістична, пронизана гордістю за наше місто! Ніхто і не сперечається, Вінниця гарне місто! Та мова йде про те, щоб покращувати інфраструктуру та зручність користування тими чи іншими видами транспорту. Як би ми хотіли чи не хотіли, але кількість автомобілів зростає і буде зростати з ростом добробуту мешканців міста, та й не тільки міста. Це факт, з яким потрібно рахуватись і враховувати при проектуванні змін в організації руху.

Приклад такої недолугості і недалекоглядности – реконструкція Замостянської…

Vladimir Slusarenko Живу возле центрального рынка

В базарный день не то что на соседних улицах нет места, в собственном дворе негде машину припарковать

Постоянная пробка от ЖД вокзала до дома офицеров и они предлагают там трамвай и ОДНУ полосу для транспорта ???!!!!

Alexandra Sladkova Ну як урбаніст-координатор однієї з команд можу тсказати що питання повернення трамвая було досліджело з усіх сторін і всі чотири команди прийшли до необхідності його повернення, одні думали забрати тролейбус. Це єдина різниця. Викладати тут всю сучасну теорію містобудування не буду. Почитайте хоч щось про мобільність. На жодній міжнародній конференції з транспорту, а я їх минулого року відвідала біля 10 в різних країнах, не ставиться під сумнів шкідливість для міста автомобілезації і важливість пріоритету альтернативних способів пересувань.

Андрій Гижко Наше місто, яке вважається найкомфортнішим, через 5 років стане самим непроїзним

Вже нині з парковками проблема у всіх частинах міста.

А проспект коцюбинського з трамвайною колією стане зовсім завантаженим.

Цікаво, що будуть думати люди, які запізняться на потяг?

Лариса Полулях Прикольно, що трамвай вимагають люди, які ним, по суті, не користуються. Мені ж, активній користувачці гром транспорту, цілком вистачає там тролейбуса

Руслан Савчук да вообще сделать там 3 полосы в каждую сторону, и убрать нафиг тротуарную часть – нечего там всяким пешеходам, которые не пользуются личным авто (а у нас таких 87%), шастать по тротуарам, и пользоваться общ. транспортом. И парковок сделать побольше, только обязательно бесплатных, и пусть еще выделяет власть денег на бесплатные мойки )))) Даже и подумать: а зачем там троллейбус (ведь он он большой, неповоротливый и именно он создает пробки в том месте)? А еще для бизнеса же важны 13% людей из города, которые пользуются автомобилями! )) И еще эти вездесущие светофоры убрать в том месте – ведь они там поставлены, чтобы какие-то “людишки” переходили широкую дорогу, которая специально создана для личного автотранспорта )), а эти бабушки и люди с детьми так медленно идут, совсем не торопятся (как же нудно ждать в машине, и постоянно останавливаться перед светофором) )))

Володимир Багнета Ідея цікава, на мою думку, для гарної картинки та піару, але не більше. Яскравий приклад “урбанізації” вул. Замостянська, від БК “Зоря” до будинку офіцерів! Картинка вийшла ну дуже гарна, але я не можу зрозуміти, в чому покращення, коли з двохполосного руху на вулиці зробили одну полосу? Так, по центру дуже гарна алея для прогулянок, сам там гуляю, але виникла велика проблема з рухом автомобілів і особливо з паркуванням. Справа в тому, що вздовж отієї одної полоси що залишилась для руху авто, прокладена велосипедна доріжка, де по ПДР, зупинка та паркування заборонено. На вулиці, де ціла низка магазинів, аптек, банків, офісів, стадіон, БК “Зоря” де займається дуже багато діток, для паркування відведено декілька “карманів”! Батьки, що приїжджають забрати дітей з занять в гуртках, не мають де припаркуватися, так само неможливо зупинитись біля аптеки чи магазину. Приходиться виїжджати на тротуар.

Може хтось з урбаністів зможе пояснити, для чого на вулиці з центральною алейою потрібно було розширювати тротуари за рахунок проїжджої частини?!

Ширина тротуару навпроти ТЦ “Варшава” 9 метрів! То невже не можна було зробити ще одну полосу для руху авто, чи хоча б частину тротуару відвести під велодоріжку, залишивши можливість паркування автомобілям?

Можливо, то якась стратегія: – геть автомобілі? Чи спроба поповнити міський бюджет в майбутньому, коли запрацює паркувальна служба. Будуть же паркуватись на велодоріжці! А тут хоп і квитанція, а бо ще краще, евакуація на штрафмайданчик!

Руслан Савчук почему-то автор поста считает, что 2000 автомашин, которые за день в ротации паркуются возле Центрального рынка и по Коцюбинского самые важные для бизнесов, которые ведутся в районе Центрального рынка. Загадка )) Наверное, так же думает и владелец ТЦ Мир, где для 50 парко-мест отведено большое место, вместо того, чтобы на том месте сделать сквер с лавочками, и где бы могло разместиться 500-700 человек, и еще больше принести выгоды для бизнесов этого ТЦ.