Грамоти виконавчого комітету Вінницької міської ради та премії отримали 15 вінничан, а Олександр Поліщук – сертифікат на придбання легкового автомобіля.

– 70 років, скільки існував Радянський Союз, крім Афганістану було ще біля десяти гарячих точок. Тільки можна вдуматися, скільки країн були в бойових діях, де Радянський Союз приклав свою руку. Афганістан був уже на завершенні. Фактично це вже була агонія того тоталітарного режиму. Я згадую, коли у Вінниці пошепки говорили, що там десь на вокзалі привезли цинкову труну. Влада приховувала цю трагедію в Афганістані. Ви одні із перших пішли захищати нашу Україну на Сході, коле цей сусід прийшов по нашу землю. Ви маєте мужність, знаєте, що таке взаємовиручка, коли стоїш на захисті рідної землі і навчаєш тих молодих людей, які разом з вами пліч-о-пліч стояли у 2014 -2016 роках і сьогодні стоять. Бажаю, щоб ви були здорові, щоб було більше позитиву, щоб ми разом всі перемогли східного ворога і щоб наша Україна була цілісна, незалежна і щаслива. Слава Україні!» – привітав присутніх міський голова Сергій Моргунов.

«Участь Радянського Союзу у війні в Афганістані довгий час була непопулярною темою для Радянського Союзу. Але не можливо приховати загибель солдатів, дуже сумні і дуже страшні були наслідки. З повагою я хотів би привітати вас сьогодні. Дійсно, ви володієте чітким розумінням цього слова «воїн», ви володієте сміливим поглядом, відважним серцем і найголовніше незламною силою духу. Це саме ті якості, які повинні відзначати справжнього українця. Тож, бажаю вам здоров’я, нехай завжди вас оберігає Бог. Слава Україні і українському народу!» – зазначив голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський.

З 2014 року за кошти Вінницької міської ради для інвалідів війни – учасників бойових дій в Афганістані було придбано уже сім автомобілів. Цьогорічна автівка уже восьма. Цільовий сертифікат на суму 409 832 грн, міський голова Сергій Моргунов вручив Олександру Поліщуку.

Чоловік – учасник бойових дій в Афганістані, внаслідок війни має інвалідність. В зону бойових дій він потрапляв двічі. Про біль війни пам’ятає і зараз, чоловік зі сльозами на очах згадує своїх загиблих побратимів.

«Перед відправкою отримав підвищення в посаді, став командиром автомобільної роти і весь Афганістан я воював у складі своєї роти, командував ротою і водив автомобільні колони по дорогах Афганістану. Ми були солдатами, виконували обов’язок, який на нас поклала держава. Я був пораненим, у мене був підрив автомобіля на міні. Внаслідок цього пошкоджено хребет і дало пошкодження на ноги. Мені приємно сьогодні отримати сертифікат на придбання автомобіля, я чекав цього протягом 20 років. Приємно, що оцінили і мій вклад в свою справу і мені буде грошова компенсація на придбання автомобіля. Ще не знаю, яку марку я саме буду купувати», – додав Олександр Поліщук.