Начальницю відділу освіти Мурованокуриловецької РДА Павліну Тимощук підозрюють у службовому корупційному злочині. Згідно з інформацією прокуратури, з метою уникнення процедури відкритих торгів та застосування Закону України «Про публічні закупівлі», вона здійснила поділ предмета- комплекту шкіль­них меблів на частини. А піс­ля того здійснила заку­півлю шкіль­них парт та стіль­ців, які не відповідають «Вимогам до шкільних меблів Нової української школи» та за значно завищеною ціною. Внаслідок державі заподіяно збитків на загальну суму 338 тис. гривень. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження — зловживання владою або службовим становищем. Повідомлення про підозру освітянці вручили у січні цього року, після того було подано клопотання до Мурованокуриловецького районного суду щодо відсторонення Павліни Тимощук від посади.

І суддя відсторонив її від посади начальниці відділу освіти до 23 березня. Жінка подала апеляцію, але рішення першої інстанції від 11 лютого залишили в силі.

Після засідання Павліна Тимощук ось що розповіла:

– Процедуру закупівлі ми провадили відповідно до законодавства. Провели відкриті торги, але вони не відбувались через від­сутність жодного учасника і вже в кінці серпня 2018 року постала нагальна потреба, бо діти мали сідати за парти, яких ще не було. Ми звертались усно до всіх фабрик, виробників, яких знали. Але всі відмовляли, бо до кінця року були перезавантажені замовленнями. У вересні нам трапився під­приємець, який все ж погодився продати парти і стільці. В середині місяця були укладені всі угоди, голова РДА дав нам дозвіл на цю закупівлю. Було поділено за двома договорами, тому що парти — це один предмет закупівлі, стільці — інший. Як бачите, нічого ми не порушували, все придбали згідно з рекомендаціями МОН України. Меблями вже другий рік користуються, жодних нарікань як від учнів, так і їхніх батьків. Але у квітні 2019 року було відкрито кримінальне провадження щодо цієї закупівлі, я ще тоді не розуміла його суті. Допитували членів тендерного комітету, працівників відділу освіти. Чи допитували тодішнього голову РДА Сергія Ладана по даній справі — не знаю, адже його звільнили після виборів, після того ми не пересікались. Не вважаю законним своє відсторонення, адже слідство йде майже рік, я давала доступ до всіх документів, працівники допитані, — каже Павліна Тимощук. — Крім того, мені взагалі призначали заставу у 168 тисяч гривень, навіть до вбивць застосовують меншу суму. Але мені вдалось оскаржити її в суді. А от відсторонення таки відбулось, замість мене тепер виконує обов’язки головний спе­ціаліст. Наразі я перебуваю вдома на лікарняному. Проживаю із мамою та 9-рі­чною дитиною. Залишившись тимчасово без роботи, змушена жити на аліменти, які отримую від колишнього чоловіка. Матір отримує міні­мальну заробітну плату, але ж потрібно утримувати будинок. Знаю одне — виграє той, на чиєму боці правда. Яким би не був важким шлях, вірю, що справедливість переможе.

Тим часом десятки директорів шкільних закладів із Мурованих-Курилівців та району звернулись до голови Вінницької ОДА, в.о. начальника департаменту освіти та науки, Нацполіції та Генпрокуратури. У заяві просять чесного й прозорого розслідування. Й, відповідно, такого ж суду.

– Ми з власної ініціативи стали на захист Павліни Тимощук, бо вважаємо, що вона не причетна до даного злочину. Нічого там не відбулось кримінального, навпаки, очільниця відділу освіти доклала всіх зусиль, аби їх придбати.

Готові вислухати й інші точки зору.

Віталіна Трудько