23 лютого у столиці Чехії відбулась фотовиставка «Ми. Мами. Сильні». Вона про жінок, які втратили своїх синів на фронті, щоб виявити вдячність загиблим героям, підтримати тих, хто втратив рідних, і нагадати про війну на Донбасі. Дванадцять світлин із зображенням жінок, які тримають у руках портрети своїх загиблих синів, розкривають особисту трагедію кожної матері.

Серед портретів є й Галина Іванівна — мама вінницького воїна Олега Поліщука, який добровольцем пішов у зону бойових дій та служив гранатометником 24-ї бригади. Чотири роки тому він підірвався на вибуховому пристрої під час перевірки «сірої зони» поблизу траси Бахмутка. 37-річний Олег накрив тілом вибуховий пристрій і прийняв на себе весь удар від вибуху та численні осколки, цим врятував бойових побратимів… Посмертно його нагородили орденом «За мужність» та відкрили меморіальну дошку у школі №32, де він навчався. А щоб продовжити місію брата та здійснити свою заповітну мрію, сестра Оксана в минулому році підписала контракт із ЗСУ…

– Олег не боявся ніякої роботи, але більшість свого життя віддав ювелірній справі. У 2014 році брат заявив, що повинен йти служити, адже наш батько був офіцером запасу й потрапляв під призов 4-ої хвилі. Під час першої хвилі вирушив на полігон у складі 24-ї Залізної бригади. Там й отримав позивні Ювелір через свій фах та Фотограф-ботанік. Після того як брата не стало, для нашої родини обірвалось все… Мама постійно плакала й щодня ходила на могилу… Тато тримався, адже він теж життя присвятив війську, дослужився до підполковника у штабі Повітряних сил, як інструктор навчав новобранців, — каже сестра загиблого воїна Оксана Поліщук. – Коли мамі запропонували взяти участь у фотопроєкті Юлії Толмачової «Ми. Мами. Сильні», вона погодилась відразу. Адже прагне, як і всі інші, щоб не забували про їх синів. Це дуже важливо. Бо дуже боляче дивитись, коли вони сам на сам лишаються зі своїм болем… Тому такі проєкти – це необхідно. У Празі всі матері подякували за підтримку, яка надається Україні у донесенні правди про російську агресію проти України.

Віталіна Володимирова