У селі Стіна Томашпільського району місцеві жителі планують виробляти кольорові килимки зі смужок старого одягу. Аби дати своїм речам “друге дихання”, жителі Вінниці можуть принести одяг на переробку до вінницької станції сортування. Така ініціатива належить вінницькій станції сортування сміття “Shuttle” та громадській організації “Наше Поділля”. Вироблятимуть такі килими місцеві жителі, а отримані з продажу кошти підуть на розвиток села, “збереження його краси та історії”.

Така оригінальна переробка старих речей у щось нове, відбуватиметься на старовинних ткацьких станках у селі Стіна, на базі екоцентру з однойменною назвою. Наразі організатори приймають пробну партію будь-якого вживаного одягу та тканин: синтетичного, органічного та зі змішаних волокон. Найзручніше, кажуть, майстрам працювати з тонкими тканинами – футболками, сорочками та платтями.

Додамо, що село Стіна, яке називають “Маленькими Карпатами”, й де будинки побудовані з каменю, останні роки активно вабить до себе туристів. Воно знаходиться вздовж річки Русава, де поряд гірські краєвиди, ліси та багато різної рослинності. А ще Стіна має давню історію та культуру.

-Колись в нашому селі дуже поширеним було килимарство. Раніше у кожній хаті був верстат і всі ткали рушники, і килими, і одяг. Більш того, під час розкопок трипільських пам’яток у 1929 та 1958 роках, археологи довели, що трипільці, які селилися біля Стіни, займалися ткацькою справою, -кажуть мешканці Стіни. – Слідів тканини при розкопках не виявлено, але що вона була, свідчать відбитки на днищах трипільського посуду.Наразі ж у селі ще є декілька майстринь, які займаються вишиванням та тканням, але переважно старожили.

Віталіна Володимирова