За результатами раптової перевірки закладу робочої групи. Цю група створили у профільному департаменті з метою перевірки фактів жорстокого поводження чи катування підопічних, після жахливої звістки про обпечену в окропі через недогляд санітарки підопічну Олену.

Звістка про катування в Ладижинському дитячому будинку-інтернаті миттю поширилася на всю країну. Тут, у цьому заклад, де і проживають діти-інваліди з глибокою розумовою відсталістю, хворобою Дауна, ДЦП і стався прикрий випадок.

Фактів жорстокого поводження з підопічними виявлено не було. Такий висновок перевірки.

«Санітарка закладу увімкнула занадто гарячу воду, що спричинило опіки ніг. Одразу про випадок повідомили медичній сестрі, яка діагностувала опіки І ступеню та обробила пошкоджену поверхню пантенолом. – розповіла Наталя Заболотна – На ранок керівництвом закладу було викликано швидку допомогу, яка доправила постраждалу Олену до Ладижинської лікарні, оскільки ураження виявилось досить серйозним. Далі лікування тривало в опіковому відділенні обласної лікарні ім.М.Пирогова. З боку департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації було організовано належний контроль за наданням медичної допомоги підопічній інтернату. Зараз 41-річна Олена повернулася до закладу, іде на контакт, почувається добре, за нею здійснюється постійний догляд, планово відвідує хірург районної лікарні»

Представник Уповноваженого ВР з прав людини Валерій Ольховий повідомив, що особисто відвідував у лікарні постраждалу Олену та направив листа голові ОДА щодо проведення службової перевірки за фактом недбалого поводження персоналу інтернату.

Санітарку, яка допустила недбальство, звільнили, черговій медичній сестрі оголошено догану. Наразі триває перевірка щодо вини інших посадових осіб цього закладу.

Про умови догляду за підопічними доповіли коротко: “пролежнів, опрілостей чи інших проявів недбалого ставлення не було виявлено. Підопічні охоче йдуть на контакт, персонал виконує свою нелегку роботу добросовісно”.

Але порушення все ж виявили. Зокрема у зберіганні продуктів та медикаментів, а також перевищення допустимих норм температурного режиму у бойлерах: 90 градусів замість рекомендованих 60. Це порушення було виправлено.