У наш район приїхало десь 36 людей із Італії, 75 — з Польщі, є з Чехії, Іспанії та Німеччини. Але вони ходять по місту, ходять на базари без масок. Навіть у гості до родичів та сусідів. Це викликає обурення, але ми нічого зробити не можемо.
Одній заробітчанці зробили зауваження, то син почав погрожувати усім за її переслідування. Голова села самоусунувся, каже — це має робити фельдшер або поліція.
Людмила, Липовець
Я сама заробітчанка, два тижні тому приїхала із Польщі. Зустріла у своєму райцентрі страшну недоброзичливість. Люди шарахались… Але ж я не знала, що треба сидіти вдома, мене ніхто не попереджав.
Олена, Могилів-Подільський район
Скажіть, чому так сталось, що до нас щоденно везли по 40 літаків із евакуйованими із епіцентру вражених коронавірусом країн Європи, везли десятками поїздів і сотнями автобусів та маршруток, а людей не відправляли на карантин, як у інших країнах, а просто, помірявши температуру, відпускали? Хіба ми не бачимо, що це неефективно? Проаналізуйте лише один рейс за 11 березня із Женеви, з якого у 14 пасажирів вже виявили коронавірус. Вже після міряння температури. І це лише тому, що нардеп Шахов пройшов тест, то уявіть собі, що ми могли завезти в інших літаках та потягах, автобусах. І що – вражені коронавірусом повернуті заробітчани позаражають своїх дітей, дружин, рідних. Ну, невже не видно по Чернівцях, де вже села інфіковані чи із підозрою? Чому все робиться не систематично і через ж…?
Петро, Немирів
Я залишилась в Італії. Розумію, що мені тепер допоможе лише Бог. Але в двох синів кредити більше 10000 доларів за квартири. Треба заробляти. В мене таке оправдання – тут я у маленькому містечку, доглядаю за старенькою італійкою, не виходжу з хати. А для евакуації до України потрібно було проїхати враженою коронавірусом пів Італії. Далі проводити час в аеропорту – де, на мою думку, кишить бацилами. Те саме в літаках, де контактуєш невідомо з ким. Тоді знову аеропорт і добирання в райцентр України. Разом із такими ж, як я…. Хіба це безпечно? Тому надіюсь лише на Бога. Розумію: раптом що – мене чекає кремація і якась невідома могила на чужині. Це страшно, але це реальність…
Тетяна, Бершадський район
Знаєте, моя сестра не евакуювалась, а залишилась в Італії, де люди заражаються як мухи. Бо дітям треба грошей… А діти вже встигли в Єгипті родинами відпочити за мамині гроші – ніде не працюють, а ремонти поробили круті, машини покупляли, гаджети найдорожчі… Дивлюсь і думаю: заради кого ці наші заробітчани ризикують життям? Що вони заробили – на ліки, якими будуть лікувати заражених привезеним з Європи вірусом…
Марія, Вінниця
От дивлюся я, як радіють китайці — і плакати хочеться. Вивели в тій секретній лабораторії цей страшний вірус – заразили ним світ! І тепер ми маємо просити якісь там МВФ, ООН дати кредити чи допомогти нам? Як це так – чому не збирається РАДБЕЗ того ж ООН і не зобов’язує Китай безкоштовно допомагати Україні та іншим враженим країнам?
Так вам і треба, жлоби! Повибирали дитсадок у владу, довірили їм свої життя. А тепер що? Немає на кого надіятись? Позичте в Гончарука самоката та й покатайтесь разом із новими обличчями – може, пронесе! Бо у світі лікарні оснащують, стадіони переобладнують для хворих… А у нас ролики зрежисовані знімають! Особливий привіт раднику міністра і нардепу Радуцькому – не сняться кошмарики, коли забрав у власного народу і продав у Китай мільйони масок і підняв 200 лямів?
Олександр, Вінниця
Усі випадки коронавірусу до нас привезені нашими земляками із-за кордону. Частина з них – туристи, які вирушили в мандрівку, незважаючи на попередження влади, що може бути біда. Інші поїхали за євробляхами і застрягли там.
А переважна більшість – це наші ж люди, яких ми називаємо заробітчанами. Вони працюють за кордоном, бо там більші зарплати. Ми розуміємо, що жодних внесків у нашу систему соціального страхування вони не сплачують. Тим часом, медицина в Україні утримується в основному за рахунок платників податків. Але з кожним роком їх стає все менше, а зараз, взагалі, через карантин ті податки не буде з чого платити. Малий та середній бізнес недорахується сотні мільйонів. Тисячі людей залишаться без роботи та без зарплат…
І як тепер нам бути? Де брати мільярди для ненажерливого вірусу? Кому надавати медичну допомогу? Чим лікувати? І чи виправдані наші жертви, матеріальні та фінансові? Адже з початку світової пандемії до України з Італії, Іспанії, США, Німеччини, Австрії, Польщі та інших вражених країн повернулись десятки тисяч українців. І вони продовжують прибувати з епіцентрів пандемії. І де гарантія, що вони не інфіковані?
Так, це наші родичі, друзі, які там заробляють для своїх родин, але ж не для нашої української медицини. Президент Білорусі Лукашенко відмовився забирати земляків із Європи. Мовляв, там працюють, платять податки, то нехай там і лікуються.
Ми своїх забираємо і лікуватимемо, інакше вони заразять сотні інших. Тривожно тільки, що тих тестів, які використають для заробітчан, може не вистачити для сумлінного українського платника податків, за чиї гроші утримується медгалузь. Вчора в уряді назвали суму, необхідну для подолання в Україні епідемії. Це 100 мільярдів гривень!!! При 70 мільярдах дефіциту в бюджеті.
Тому, здається, справедливим буде визначити реальну мінімальну ціну за медичні послуги з лікування коронавірусу і зробити для таких, можливо і вимушених, неплатників податків ці послуги платними. Щоб було за що купити нові тести та медичні засоби.
А наших земляків, котрі повернулися і повертаються в Україну, ще раз хочеться по-людськи попросити самоізолюватись на два тижні. Будьте чесними по відношенню до людей, які утримують на собі цю країну. Щоб вам і надалі було куди повертатись.
Василь Положинський,
Шаргород
За минулий рік українці за кордоном встановили рекорд по грошових переказах своїм сім’ям. Здається, чотирнадцять мільярдів доларів. Ці гроші пішли в будівельну галузь, були витрачені в магазинах, закладах громадського харчування і т.д.
З них підприємства та підприємці сплатили податки. Це крупні суми. Переконана, що наші роботящі люди й тут могли б заробляти гідні зарплати, якби держава створила для цього відповідні умови. Тому заробітчани не винні, що мусять жити й заробляти там. По суті, ці люди — найбільший інвестор у нашу економіку.
Зараз їх намагаються звинуватити, що везуть сюди коронавірус. А хіба наш нардеп Шахов не привіз цю заразу з Європи? Усі ми під Богом ходимо. Треба залишатися людьми. Тим більше, що ніхто не знає, як воно далі повернеться після цієї епідемії. А націю треба ліпити докупи.
Віра Богач, читачка
Від редакції. Просимо правоохоронні органи звернути увагу на повідомлення наших читачів.
Новый “Вискас” со вкусом черешни. Пусть ваша кошка офигеет от удивления!
Забули ще Єгипет, Турция, Балі, Болгарія.Забули про туристів які поїхали на відпочинок 15-20 днів тому скориставшись халявними путівками, в той час коли випадки зараження вірусом вже були зареєстровані в курортних країнах. На відпочинку туристи та відпочиваючі контактують з громадянами інших країн тому заразитися більше шансів, а відстежити їх не можливо. В заробітчан контакти обмеженні ,хіба що по дорозі додому. І ще, самоізляція має бути не тільки в тих хто прибув ,а також всіх мешканців осель куди вони прибули. Підтвердженням цему є випадок зараження в 2 пологовому будинку.