Скандал розгорівся у липні минулого року у Ямполі. Активісти виклали в соцмережі відео, на якому місцеві правоохоронці б’ють затриманого гумовим кийком, хоч жодного спротиву немає. Ролик вже набрав понад 10 тисяч переглядів та репостів…

– Потерпілий звернувся на лінію «102», бо в нього начебто вкрали радіо. Та коли на місце приїхали патрульні, їм не сподобалось, що викликають займатись такими побутовими справами. І щоб у чоловіка не було більше бажання звертатись, посадили у машину та повезли до відділку. Там і стали проводити профілактичну бе­сіду. Правоохоронець Семчук знущався, а його колега Бишинська все знімала на телефон. Нині вона відхрещується від всього. Крім того, очевидцем був і черговий відділку. І це вже не перший випадок знущання над людьми правоохоронцями з Ямполя, – пригадує активіст «Авто Євро Сили» з Могилева-По­дільського Олександр Склярук. – Дана історія зацікавила і представників ОБСЄ…

Після розголосу ГУНП у Він­ницькій області почало службове розслідування, під час якого двох працівників сектору реагування патрульної поліції, керівника Ямпільського відділення поліції та інших було відсторонено від виконання службових обов’язків. Ситуацію на контроль взяла і обласна прокуратура. Днями стало відомо, що їхні співробітники затвердили та направили до суду обвинувальний акт щодо одного з по­ліцейських, який на даний час вже звільнений і працює реалізатором у приватного підприємця. Крім того, він досі навчається у Вінниці на заочному відділенні Національної академії внутрішніх справ.

– За версією слідства, він умисно, безпідставно наносив удари громадянину гумовим кийком та, погрожуючи заподіянням тілесних ушкоджень, примушував його присідати, — повідомили у пресслужбі прокуратури Вінницької області. — Дії колишнього спів­робітника Ямпільського від­ділення поліції кваліфіковано за ч.2 ст.365 КК України (перевищення службових повноважень, що супроводжувалися насильством із застосуванням спеціальних засобів, що ображають особисту гідність потерпілого). Досудове розслідування у вказаному провадженні здійснювало Територіальне управління ДБР, розташоване у Хмельницькому. У разі доведення вини особі загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Як вдалось з’ясувати нашому кореспонденту, вінниць­кий прокурор Олег Броцький подавав клопотання до Хмельницького суду щодо обрання підозрюваному тримання під вартою. Сам експоліцейський визнав вину і просив обрати більш м’який запобіжний захід. Зрештою, служителі Феміди постановили домашній арешт до 12 квітня.

Віталіна Трудько