За її словами, Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА робить так, «щоб люди вмирали».
– Рішення керівництва призведуть до трагічних наслідків. Вінницька область отримала від держави дві партії вантажу засобів захисту та медичного обладнання для боротьби з коронавірусом, але на деякі районні лікарні дали лиш по 500 рукавиць. Ні респіраторів, ні захисних костюмів для медиків, ні обладнання ДОЗ, не передав. Розподілили як хотіли. Інформацію спочатку приховали, а потім показали що передали на 8 лікарень, які визначені базовими для лікування COVID-19. Інші залишились без державної допомоги. Але верхом цинізму є те, що керівниця ДОЗ телефонує головним лікарям і вимагає віддати на Вінницю апарати штучної вентиляції легень, які є в місцевих лікарнях. Люди в шоці, не виконати наказ – покарання, виконати – ризикувати життям пацієнтів. Розкажу приклад, який був в одній з районних лікарень. До медиків поступила жінка з підозрою на коронавірус. Лікарня не входить до переліку 8 базових, де надають допомогу з COVID-19. Для пацієнтки викликали швидку, щоб госпіталізували до інфекційного відділення вінницької лікарні, але «швидка» без дозволу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, за пацієнтом не їде!!! Жінка-пацієнтка 8 годин очікувала, поки її госпіталізували! На щастя дослідження на коронавірус показали негативний результат. А якби вона була інфікована, скільки контактних осіб могли захворіти, поки чекали «дозволу» ДОЗ?- заявила Ірина Борзова. – Департамент охорони здоров’я, розпоряджається кому що дати, в кого що забрати, а в екстрених випадках їх потрібно ще просити, щоб вони взяли на лікування людину в лікарню. Замість того щоб підтримати районні лікарні, в них забирають останнє. Я, як народний депутат кілька днів тому направила звернення на голову Вінницької облдержадміністрації, в якому просила проінформувати про кількість обладнання, яке область отримала в рамках державної допомоги для боротьби з коронавірусом. У які лікарні області розподілили медобладнання і засоби захисту та яку кількість. Офіційну відповідь так і не отримала.
Як на цю заяву відреагує керівниця Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович – читайте на сторінках найтиражнішої газети.
Валентина Лісова
Але переліку усього, що надійшло, таки не має.
Шановні вінничани!
Надзвичайна ситуація, в якій опинилася не лише Вінниччина, а й уся Україна через пандемію коронавірусу, ускладнюється панічними настроями і нагнітанням напруги. Як правило, поширюють такі настрої люди, які не мають медичних знань і не володіють достатньою інформацією про ситуацію. Наприклад, повідомляють про те, що медиків у деяких районних лікарнях «обеззброюють», зокрема, забираючи в інші лікарні спеціальну апаратуру (в даному разі – апарати штучної вентиляції легень), нерівномірно розподіляють засоби індивідуального захисту медиків і ліки.
Насправді ж розподіл засобів захисту і медичного обладнання серед лікувальних закладів області може здаватися несправедливим лише на перший погляд. В Україні було визначено 240 закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це – лікарні «першої хвилі», які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна на сайті МОЗ і НСЗУ.
На Вінниччині теж визначено перелік таких лікарень, відповідно до вимог, затверджених розпорядженням головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка (розпорядження №7 від 27.03.2020 р.). До закладів «першої хвилі» на Вінниччині віднесли Вінницьку міську клінічну лікарню №1, обласну клінічну дитячу інфекційну лікарню, Вінницьку і Калинівську районні лікарні. До другої черги “першої хвилі” віднесено 13 закладів.
Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів, щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану, а ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами й безпечно проходили лікування.
Відповідно до даних, які отримала НСЗУ від вищезгаданих закладів, всі вони мають необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус, і необхідний штат фахівців: інфекціоністів, анестезіологів, терапевтів і педіатрів.
Для того, щоб технічно підсилити лікарні “першої хвилі”, відбувається перерозподіл обладнання, зокрема й апаратів штучної вентиляції легень, адже йдеться про лікарні, в які госпіталізуватимуть пацієнтів, стан яких погіршується, тобто наявність реанімаційного обладнання в таких лікарнях є обов’язковою.
Інша тема, з допомогою якої нагнітаються панічні настрої на Вінниччині, стосуються порядку госпіталізації хворих із симптомами коронавірусної інфекції. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до закладів охорони здоров’я “першої хвилі”, оскільки ці люди насправді можуть не бути інфікованими, а лише мати симптоми, які їх насторожили. У такому разі самостійне звернення до медичних закладів “першої хвилі” може загрожувати їхньому здоров’ю, а тому медики стараються не допускати подібних ситуацій. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності тяжких симптомів – температура вище 38°С, яка не збивається, та утруднене дихання – телефонувати на 103.
Департамент охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації просить жителів області зберігати спокій, дотримуватися обмежувальних заходів і, в разі потреби, вимог самоізоляції, залишатися вдома в разі наявності симптомів ГРВІ і телефонувати при цьому своєму сімейному лікарю, а в разі погіршення самопочуття – на номер 103, не поширювати фейкову інформацію і панічні настрої. Лікарні “першої хвилі” забезпечені необхідними препаратами й апаратурою, триває технічне підсилення інфекційних відділень цих закладів.
Оскільки у період пандемії навантаження на галузь охорони значно зросло, для забезпечення лікарень виділяються додаткові кошти з місцевих бюджетів, налагоджено співпрацю з волонтерами і благодійниками. Медики області працюють самовіддано і вже мають перші успіхи в боротьбі з коронавірусом. Саме вінницькі інфекціоністи розробили перший в Україні протокол лікування хворих на коронавірусну інфекції.
Разом ми поборемо епідемію і невдовзі повернемося до звичного способу життя. Бережіть себе і своїх близьких!
Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА
Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА
1 год ·
ОТРИМАНО МАТЕРІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ
Департамент охорони здоров’я ВМР
Центри:
І розподіл – маски 13000 шт.; ІІІ розподіл – рукавички 9100 пар;
Лікарні:
І розподіл – маски 33000 шт., пульсоксиметр 10 шт., інфузомат 10 шт.; ІІІ розподіл – рукавички 25100 пар
Вінницька міська лікарня №1:
ІІ розподіл – швидкі тести 1000 шт.; ІІІ розподіл – медична маска 100 шт., костюм біозахисту (латексний) – 50 шт., бахіли 800 шт.
Вінницька міська лікарня швидкої медичної допомоги:
ІІІ розподіл – медична маска 1000 шт., костюм біозахисту (латексний) 100 шт., рукавички 2000 пар
Обласна дитяча інфекційна лікарня:
І розподіл – маски 5000 шт., пульсоксиметр 5 шт., інфузомат 5 шт.; ІІ розподіл – швидкі тести 50 шт., респіратори 50 шт., захисні костюми 9 шт.; ІІІ розподіл – респіратор 200 шт., медична маска 100 шт., костюм біозахисту (латексний) 50 шт., бахіли 400 шт., рукавички 2590 пар. Від ГО Подільська громада: півмаски фільтрувальні 113 шт.
Обласна дитяча лікарня:
І розподіл – маски 10000 шт.; ІІ розподіл – швидкі тести 50 шт., респіратори 50 шт.; ІІІ розподіл – медична маска 500 шт., костюм біозахисту (латексний) 50 шт., рукавички 7580 пар
Обласна лікарня ім.М.Пирогова:
І розподіл – маски 3000 шт.; ІІ розподіл – швидкі тести 50 шт., респіратори 50 шт.; ІІІ розподіл – медична маска 500 шт., костюм біозахисту (латексний) 50 шт., рукавички 15100 пар.
Медицина катастроф:
І розподіл – маски 30000 шт., дихальний апарат ручний 46 шт.; ІІ розподіл – захисні костюми 200 шт.; ІІІ розподіл – медична маска 100 шт., костюм біозахисту (латексний) 400 шт., рукавички 13750 пар. Від ГО Подільська громада: півмаски фільтрувальні 2000 шт.