Вінницька міська рада повідомляє, що на мікрорайоні Вишенька планують встановлювати новий підземний майданчик для сміття. Далі – коментар з офіційного сайту.

У місті продовжують будувати підземні контейнерні майданчики, які передбачають роздільний збір відходів. Наприкінці березня розпочались роботи поблизу перехрестя вулиць Шевченка та Бойка. Тут буде встановлено шість «розумних» сміттєприймачів, вони сигналізуватимуть підсвіткою червоного кольору, коли контейнери заповняться, а кришка приймача заблокується. Інформація про наповненість надходитиме працівникам КП «ЕкоВін», які можуть відкоригувати графік вивезення сміття.

Нагадуємо, що перший підземний контейнерний майданчик у Вінниці встановили у 2018 році на вулиці Льва Толстого. У минулому році на перехресті вулиць Острозького та Замостянській розмістили ще один підземний майданчик для роздільного збору сміття. Також у 2019 році побудували аналоги по вулиці Мури. На майданчику поблизу перехрестя вулиць Шевченка та Бойка буде шість контейнерів: три для вологих та три для сухих відходів. Біля комплексу планують встановити світильники та камери відеоспостереження, які працюватимуть на сонячних батареях.Відповідно, на спеціальній інформаційній табличці буде роз’яснення про правила користування цими контейнерами. Заступник директора департаменту комунального господарств та благоустрою міської ради Юрій Семенюк коментує:

«На кожному сміттєприймачі є спеціальні індикатори, які сигналізують про наповненість сміттєвих баків. Коли у баку є місце, індикатори світяться зеленим кольором. Коли контейнер наповниться, вони стають червоного кольору, а кришка автоматично блокується. Наголошую на тому, що вінничанам не потрібно докладати силу, щоб його відкрити, адже таким чином наземний елемент можна поломити. Потрібно, щоб мешканці дотримувалися правил використання та цивілізовано ставились до таких сучасних майданчиків», – каже Перевага підземних сміттєвих систем у тому, що побутові відходи зберігаються під землею і не створюють дискомфорту – немає неприємного запаху, негативного враження від накопичення відходів, а сама територія виглядає естетично.

Василина Вереснева