Щоб мати гарний урожай помідор, потрібно садити розсаду правильно. Цього року у нас дуже суха та сонячна весна. Мала кількість опадів не сприяє доброму врожаю. Тому хороші огородники зі стажем знають багато методів висадки розсади у відкритий грунт. Вони підкажуть коли та як правильно висаджувати. До їх порад варто прислухатися.

– Для посадки помідор варто обрати добре освітлене і гарно провітрюване місце. Звичайно, протяги погано впливають, але й застій повітря і надмірна волога призводять до фітофторозу. Якщо у вас є теплиця, і ви в ній вирощуєте розсаду, то двері потрібно зачиняти тільки, якщо температура повітря нижче +12°C, – каже вінницька городниця Валентина Кошова. – Багато городників висаджують розсаду рядками, але цього року вони рекомендують садити помідори іншим способом. Він називається квадратний спосіб: ділянка, на якій ви збираєтеся висаджувати розсаду помідор, розбивається на умовні квадрати. У кутку кожного квадрату висаджується приготовлена заздалегідь розсада. Відстань між кущами має бути десь приблизно 50-60 см. А найголовніший секрет полягає у тому, що у центрі цього квадрату робиться невеличка, але досить глибока поливна яма. На одну таку яму висаджується 4 кущі, якраз на кутках квадрату. Поливну яму вам потрібно готувати одночасно з висадкою розсади помідорів, або через тиждень після посадки рослин. Діаметр цієї поливної ями має бути приблизно 40 см і на глибину на штик лопати. Така яма за об’ємом може вмістити аж до 20 л води. На дно кожної поливної ями дуже добре висипати 1 л золи, а зверху притрусити скошеною травою, сухою, або ще зеленою. Потрібно слідкувати, щоб трава, яку закидаємо у яму, не мала насіння і залишки коріння, щоб не росли бур’яни на грядках. У цю яму потрібно заливати воду, вона відразу попадатиме у коріння. А зверху, коли світитиме сонце, на ґрунті не буде кірки.

Щоб вода не так швидко випаровувалася, яму, за бажанням, слід накрити звичайними 5-ти літровими бутлями від води. Для цього у бутля відрізається дно і його потрібно встановити над поливною ямою горловиною догори, після того, як ви налили туди воду. Це дуже зручно для зменшення випаровування вологи.

Віра Малафей