Нам вдалось поспілкуватись з одним із лікарів Калинівської ЦРЛ, який із власного досвіду знає, що таке COVID-19 й поділився своєю історією одужання, аби закликати інших не втрачати надію на краще!
-Я працюю у відділенні, де не перебували пацієнти із коронавірусом, – каже лікар-хірург Олександр Жовнір. – Попри те, постійно був у масці та рукавицях. Зараз дуже важко сказати від кого я міг інфікуватись – чи від пацієнтів, чи колег, які вже перебували в інкубаційному періоді. Адже в останні дні його люди стають заразними, але жодних підозрілих симптомів у них нема. Коли я ходив на роботу, ми щодня вимірювали температуру, в мене була в межах норми. Навіть за день до того як я захворів. Але вже наступного ранку з’явились перші симптоми захворювання – підвищення температури до 38 градусів, головний біль, ломота в тілі, набряк слизової носа. Я відразу зателефонував колегам й повідомив про це, – розповідає лікар. – Залишився вдома. В той же день прийшли результати на COVID-19 інших колег і деякі виявились позитивними. Всіх контактних осіб наступного дня після того викликали здати мазок на ПЛР-дослідження. Я був в тому числі. За добу отримав позитивний результат. Чесно кажучи, морально я вже підготувався, що захворію ще в лютому, адже спостерігав як розвивається ситуація у світі і розумів, що інфекція прийде і до України. А першими, хто інфікуються, стануть медики, адже вони не можуть дотримуватись карантину, бо лікарні не закриєш. Попри коронавірус, люди продовжують звертатись із іншими хворобами, незважаючи ні на що, і їм треба надавати допомогу. І такий сценарій по всій країні.
Дізнавшись про позитивний тест, я відразу звернувся до районної лікарні, де мене швидкою допомогою госпіталізували в бокс інфекційного відділення. Перебував у стаціонарі приблизно два тижні. Хвороба протікала середнього ступеню важкості, приблизно тижня зберігались симптоми – сухий кашель, підвищена температура, слабкість, двічі мені робили рентген, але пневмонії не виявили. Єдине, що було – посилення легеневого малюнку, але, на мою думку, якщо зробити КТ, побачили б більше. Лікували згідно протоколу, розробленому вінницькими фахівцями, антибіотиками та противірусними, все безкоштовно. В основному препарати вводили внутрішньовенно струйно, тому що не можна багато рідини всередину, адже може бути набряк. Приїжджав інфекціоніст з Вінниці, який призначив противірусні таблетки, бо краще мені не ставало. То ж вирішили трохи змінити лікування, вже за два дні мій стан поліпшився і я пішов на поправку. Деякі продукти мені передавали родичі, але більше харчувався в закладі. Всі страви приносили до боксу працівники інфекційного відділення, адже я не міг його залишати. Найбільше сумував за сім’єю та коханою дівчиною, яких я вже не бачив півтора місяці. Я їм відразу про все дізнався й заявив, що не хочу наражати на небезпеку. Так, є телефон, є відео, але ж обійми дорогих серцю людей нічим не заміниш. Колосальну підтримку отримав і від колег, які не лише мене лікували, перебуваючи постійно в захисних костюмах, а й морально підбадьорювали. Я їм дякую! Наступні тести негативні. Почуваюсь добре, ніяких симптомів нема. 14 днів маю відбуваю вдома на самоізоляції у квартирі.
Щодо того як подолати коронавірус, хірург із Калинівки радить не втрачати позитивного настрою та довіряти лікарям. А ще слід враховувати індивідуальні особливості організму, згідно статистики, тих, хто перенесе у легкій формі, має бути половина.
– Багато хто висловлює думки, що коронавірус – це банальна простуда і нема чого переживати. Втім, я із цим твердженням не згоден. Звичайна простуда не лікується двома антибіотиками та противірусними, а це досить серйозні препарати. Навіть у деяких безсимптомних хворих на COVID-19 розвивалась пневмонія у нашому відділенні. Крім того, при цьому вірусі більше госпіталізовують, ніж при ГРВІ. Звісно, краще коронавірусом не хворіти, адже про його підступність ми ще не маємо багато інформації. Але якщо вже це сталось, то не робіть з цього трагедію, адже є багато інших захворювань. Від COVID-19 виліковуються багато людей. Будьте свідомими. Закликаю всіх дотримуватись карантину, бо у разі його порушення медична система може не витримати і багатьом людям, яким можна надати допомогу, просто не буде можливості це зробити. Бережіть себе і будьте всі здоровими!
Вікторія Снігур