Базари, де торгують одягом, взуттям, промисловими та іншими товарами працюватимуть за умови дотримання санітарних норм.

Повідомляє у соціальній мережі народний депутат від Вінниччини.

«Уряд 14 травня готує постанову про відкриття ринків з непродовольчою групою товарів. Від завтра ринкам, де торгують одягом, взуттям, запчастинами, промисловими та іншими товарами дозволять працювати з дотриманням санітарних умов.

Обговорила питання, що турбують тисячі українців, які два місця без роботи і залишились без доходів. Люди змушені були виходити на акції протесту у Вінниці, Львові, Харкові, невеликих містечках таких як Бар, адже вони вже не мали за що годувати свої родини», – пише нардепка.

На сайті Уряду також з’явилося повідомлення про те, що Кабмін ухвалив зміни до постанови № 211 від 11 березня, які дозволять відновити роботу непродовольчих ринків. Відповідне рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Уряду сьогодні.

«Непродовольчі ринки працюватимуть за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів. Рішення набуде чинності після опублікування», – йдеться на сайті Уряду.

За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, ці зміни дозволять повне торговельне обслуговування населення.

Нагадаємо, 12 травня під будівлею міськради на мітинг зібралися підприємці з вимогою відкрити у Вінниці непродовольчі ринки. В результаті присутні написали звернення, зібрали підписи та ініціативну групу, яка вела з владою переговори.

Вже 14 травня міський голова Сергій Моргунов разом з представниками ініціативної групи та чиновниками міськради пішов на Центральний ринок. В результаті мер повідомив підприємцям, що з суботи, найімовірніше, вони зможуть повернутися до роботи.

Міський голова Сергій Моргунов, як і обіцяв, підтримав підприємців вінницьких промислових і речових ринків – сьогодні, 14 травня, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення щодо роботи ринків в частині торгівлі промисловою групою товарів.

З 16 травня відновлюється робота таких ринків. Згідно із рішенням комісії адміністрації ринків та підприємці мають слідкувати за тим, щоб на території ринків працівники та покупці обов’язково використовували засоби індивідуального захисту та проходили безконтактний температурний скринінг.

На ринок не повинні заходи люди, у яких температура тіла понад 37,20С, а також з ознаками респіраторних захворювань. На кожному вході на територію ринку мають бути диспенсери з антисептиком.

Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не повинна перевищувати кількості з розрахунку один покупець на 10 метрів квадратних торгівельної площі ринку.

Відстань між робочими місцями продавців має складати не менше трьох метрів. А соціальна дистанція між відвідувачами – не менше 1,5 метра.

Місця торгівлі повинні бути обладнанні захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику.

Кожні три години необхідно проводити дезінфекцію контактних поверхонь, прибирати та дезінфікувати території і приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня.

Відповідальність за дотримання на території ринків Вінницької міської об’єднаної територіальної громади вимог Постанови Кабміну № 211 та Головного державного санітарного лікаря України щодо профілактики поширення СОVID-19 та оперативне усуненням порушень покладається на адміністрації ринків та ініціативну групу від підприємців, які здійснюють діяльність на території ринків.

Контролювати дотримання санітарно-епідеміологічних вимог на ринках міста будуть мобільні бригади у складі представників Національної поліції, Держпродспоживслужби, КП ВМР «Муніципальна варта», адміністрації ринків та самих підприємців.

Також у рішенні комісії йдеться про те, що у разі погіршення епідемічної ситуації на території Вінницької міської ОТГ ринки міста будуть знову закриті.

Повний текст рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій: https://www.vmr.gov.ua/Lists/Actual/ShowNews.aspx?ID=1178