Щоправда, мова тоді йшла тільки про сімох потерпілих. Це були люди без постійного місця проживання, нікому не потрібні. Вербувальниці тоді оголосили підозру відразу і відкрили кримінальне провадження. Але тільки нещодавно у прокуратурі Вінницької області з’явилося ось таке офіційне повідомлення:

«Прокуратурою Вінницької області погоджено повідомлення про підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину трьом учасникам організованої злочинної групи, які, впродовж жовтня 2018 – червня 2019 років, шляхом обману та з використанням уразливого стану потерпілих, займались вербуванням, переміщенням та переховуванням людей з метою їх трудової експлуатації на пилорамі, що знаходиться на території Бершадського району.

Слідством встановлено, що учасники вказаної організованої групи, користуючись уразливим станом потерпілих, що полягав у відсутності у них грошових коштів, документів, що посвідчують особу, постійного місця проживання, застосовуючи погрози насильства, а також примушували за будь-яких погодних умов безоплатно, без вихідних днів та достатнього часу для відпочинку, здійснювати роботи різного ступеня важкості. Слідством установлено 9 осіб, потерпілих від даного злочину.

Досудове розслідування у провадженні здійснюється слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області.

Двом учасникам організованої злочинної групи інкримінується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого за ч.ч. 2, 3 ст. 149 КК України, а третьому – за ч. 3 ст. 149 КК України.

Довідково: ст. 149 КК України – Торгівля людьми.

ч. 2 ст. 149 КК України, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

ч. 3 ст. 149 КК України, – караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.