Наразі для розвантаження лабораторій, що роблять ПЛР тести почали масово робити ІФА тестування. Метод ІФА визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.
Це тестування коштує набагато менше, ніж ПЛР, та й результат готовий швидше. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.
Позитивний результат ІФА тесту буде додатковою підставою для ПЛР дослідження. Метод ПЛР – єдиний вид дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19».
Сьогодні є визначений перелік людей, кому потрібно робитиці тести:
– пацієнти із симптомами COVID-19,
– пацієнти з пневмонією,
– контактним особам,
– особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції,
– медичним працівникам, які працюють з хворим на COVID-19,
– працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19,
– працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу,
– працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби та іншим медичним та фармацевтичним працівникам.
За інформацією сайту департаменту охорони здоров`я ОДА, ІФА діагностику проводять в 11 лікувальних установах області.
Де закуповують тест-системи, в якому закладі найдешевше зробити тестування та чому в шкірвендиспансері роблять найбільше досліджень. Подробиці читайте у наступному номері “33-го каналу”.
Катерина Шароварська
Да конечно! Интересный пунк по поводу контактирующих лиц, так как скрывают коронавирус в горсовете, ты даже не узнаешь контактировал ли ты, а если узнаешь то разнёс к этому времени эту заразу. Как служащий горисполкома скажу так: если количество больных в городе скрывается такими же способами как в нас в горсовете, то статистику надо умножать. Рейтинги важнее здоровья сотрудников. Да ещё и премии отдай им, пока щедрый мэр отдал аж 20% и теперь премия у него аж целых ничтожных 60%, то мы должны и премию отдать и рисковать здоровьем, потому что если в где-то в каком-то департаменте есть больной, то это такой важный секрет и так скрывается что если ты контактировал то не сразу узнаешь что твой собеседник уже на карантине. Так держать Сергей Анатольевич. Ах да, под этот шумок начался настоящий деребан коммунального имущества, так что господа журналисты будьте бдительны. Информацию по числу больных и по каждом подразделении и предприятии горсовета брошу позже. А также другую интересную информацию с первоисточника. Достала эта ложь и наигранность ситуации.