Причому діяли зловмисники без згоди батьків, а відео продавали іноземцям за криптовалюту. Працювало це модельне агентство майже три роки.

Таку історію розповіли у поліції Вінниччини. Працівники управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, спільно з кіберполіцією та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили  незаконну діяльність злочинної групи.

За словами начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Івана Іщенка, завдяки проведеним слідчим та розшуковим заходам поліція зібрала достатньо доказів протиправних дій двох членів злочинної групи, які займались виготовленням та розповсюдженням продукції порнографічного змісту за участі дітей.

За попередньою інформацією слідства, 35-річний громадянин Австрії та його 22-річна дружина у приватному будинку в Вінницькому районі під виглядом модельного агентства облаштували дитячу студію.

За висновком мистецтвознавчої експертизи, проведеної спеціалістами Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, відзняті фото- та відеоматеріали мають ознаки дитячої порнографії.

Під час проведення санкціонованих обшуків слідчі вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та інші речові докази. Обшуки за місцем проживання підозрюваних тривають.

Слідчим управлінням обласного главку поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 301 Кримінального кодексу України (ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження предметів порнографічного характеру, що містять дитячу порнографію), за що передбачено до 12 років ув’язнення.

Наразі вирішується питання про оголошення їм про підозру та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права застави.

Ілона ВАЛЬТЕР