Вчора екіпаж патрульних зупинив у СМТ Стрижавка автомобіль Range Rover за перевищення швидкості. За кермом був 63-річний мешканець м. Васильків Київської області.

– Коли поліцейський почав складати на нього адміністративний протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.122 КУпАП (перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху), чоловік запропонував залагодити справу за допомогою хабара. – розповів т.в.о. начальника Вінницького районного відділу поліції Тарас Калачик. – Патрульні попередили чоловіка про кримінальну відповідальність за такі дії, однак він наполягав вирішити у такий спосіб питання непритягнення його до адміністративної відповідальності. В підтвердження пропозиції він поклав на сидіння службового автомобіля декілька сотень гривень.

Та патрульні викликали слідчо-оперативну групу Вінницького районного відділу поліції. А далі — справа техніки — правоохоронці задокументували дії порушника і гроші вилучили. Тепер замість штрафу за перевищення швидкості чоловік отримав кримінальну відповідальність за пропозицію неправомірної винагороди, за що у кращому випадку — солідний штраф, у гіршому — обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ілона ВАЛЬТЕР