Днями біля будівлі Вінницької міської ради вдруге за рік зацвіли магнолії.

Дерева вкриті рожевим та білим цвітом, від якого віє неймовірним ароматом. І тут вже збираються десятки людей для красивих селфі….

– Не могли з дружиною та дітьми пройти мимо такої квітучої краси. Ще за кілька десятків метрів від магнолій чути ніжний аромат, – каже вінничанин Олексій. – Студенти роблять селфі, одна дівчина спеціально приїхала з Тяжилова на велосипеді, аби закарбувати це весняне диво. Бачив і таких, що завчасно виходили із трамваїв задля фотосесії.

Схоже, диво сталось і в прикордонному Могилеві-Подільському. На місцевій набережній зацвіли молоді магнолії, висаджені напередодні повені. Вони відійшли, дві з них, на жаль, загинули, і люди змушені були висадити нові. І ось тепер ці прекрасні дерева дали цвіт! Приходьте заселфитись!

Люди розповідають, що зазвичай магнолії розквітають наприкінці квітня – на початку травня. Але цьогоріч вінничани вдруге мають нагоду насолодитись цвітінням. Одним із пояснень у фахівців є те, що можливе перевищення суми активних температур над середньою нормою для місця зростання рослини. Тобто в певні роки складається комплекс ґрунтовно-кліматичних аномалій, не характерних для даного сезону та регіону. Це шкідливо, адже в період опадання листя рослина запасає поживні речовини, щоб пережити зиму, а цвітіння виснажує, забирає багато необхідних речовин.

Цікаво, що свою назву дерево отримало на честь французького ботаніка П’єра Маньоля в 1703 році. Магнолії належать до стародавніх квіткових рослин. Рід відокремився в ті часи, коли бджіл ще не було, тому квіти цих рослин пристосовані до запилення за допомогою жуків. Представники роду магнолії ростуть у Північній Америці, Китаї, Кореї, Японії. Зараз магнолії дуже популярні в Україні. Найбільше їх у ботанічному саду Києва. Та схоже, що конкуренцію йому невдовзі складе і Вінниця.

Віталіна Трудько