А перед тим збирали кошти їй на лікування, оперували, проте через кілька тижнів красуня померла в «Пироговці». Нашому виданню односельчанин покійної Євгеній Ципльов заявляв, що Юлія перед смертю розповіла йому, що стала жертвою коханого Анатолія, який її побив. І навіть пообіцяв взяти на себе розслідування цієї трагічної історії. Днями до редакції звернулась мама дівчини Лариса та поділилась подробицями смерті доньки.

– Я хочу розповісти правду! Моя дочка Юлія після навчання у Самгородоцькій школі вчилась у Вінницькому технікумі харчової промисловості. Невдовзі познайомилась зі студентом з Палестини, вони одружилася та проживали в Одесі. За чотири роки дітей так і не народили. Тоді дочка покинула чоловіка, але не розлучилась. Приїхала до мене на Новорічні свята і почала спілкуватись зі своїм першим коханням – Анатолієм. Його батько був директором радгоспу, помер від раку. Знаю, що так судились за майно, що втратили багато заощаджень.

В однокласниць вже були родини, діти, а цей кавалер пообіцяв золоті гори і клявся у любові. Юлія повірила, мовляв, і народить нарешті, і житиме ближче біля мене, — каже мама покійної. — Я не підтримувала таке рішення доньки. Друзі теж казали, що він наче ненормальний. Донька нікого слухати не хотіла. Знайшла роботу у Вінниці і з часом стала жити з Анатолієм у його квартирі в Набережному кварталі. Поряд був супермаркет, де дочка працювала — готувала піцу. Поряд, в іншому будинку, мешкав брат Толі зі своєю дівчиною. Кавалер постійно ревнував мою доньку. Юлія по 14 годин була на ногах, після того поверталась, і починались скандали.

Припинялись вони лише тоді, коли дочка з ним переспить. Якщо вона фізично цього не могла, починались знущання та побої. Мовляв, якщо не хочеш статевих стосунків, то, значить, ти маєш коханця… Вони тільки з’їхались на Водохреща, як на День Валентина він її вперше побив. Дві години знущався, а тоді просив брата прийти, бо міг добити. Щоб ви розуміли, Толя два метри зростом, а моя донечка менше 50 кілограмів.

Після першого побиття брат Анатолія просив доньку не подавати заяву, бо їхня мама хвора і не переживе. Навіть з хати її не випускали, щоби переконати.

Тоді Толя завіз Юлю на могилу тата і там поклявся, що не підніме руку на неї. Дочка пробачила і нічого не розповіла мені. Я так розумію, їй погрожували. Зрештою, побої так і тривали. Одного разу Юлія стала кашляти кров’ю, тоді мені зателефонувала. Толя бив її ногами, руками, коліном тиснув у грудну клітку до землі. Коли її приїхала забирати двоюрідна сестричка, кімната була у крові.

Кажуть, що моя донька з дитинства хворіла. Але це не так. З того часу, як Толя її побив, в ділянці серця у доньки почала збиратися рідина. А згодом і в легенях. Ми поїхали у Козятинську лікарню, звідти її направили на Вінницю. Стало краще. Ми думали, що все минуло. Але згодом виявилося, що в її організмі є інфекція, вона почала руйнувати серцевий клапан. Потрібна була операція. І вже за кілька днів, дякуючи небайдужим людям, назбирала необхідну суму. Це 100 тисяч гривень.

Приїхали в лікарню. Але нас не прийняли в той день без аналіза на коронавірус. Поклали у четвер. У п’ятницю зранку я попросила обласного хірурга, щоб відправили на Київ. А він сказав: чекайте понеділка. Але ми понеділка не дочекалися. У суботу у доньки стався інсульт, а згодом повторився. Завреанімацією сказав, що такі травми і наслідки хвороби можуть бути тільки після аварії чи страшних забоїв. А тим часом Толя розпустив плітки селом, що бив мою дочку за те, що гуляла і заразила венеричною хворобою. Хоча це брехня, в мене є два аналізи, які підтверджують, що у крові Юлі нічого не було.

Пані Лариса переживає – чи буде співмешканець доньки покараний, бо й раніше йому все сходило з рук. Крім того, нарікає, що знайшлись і такі, хто вирішив пропіаритись на її горі.

– Коли тіло доньки вражав інсульт, вона зібрала всі сили і записала розмову, щоб у випадку її смерті я добивалась розслідування. Вона передчувала, що піде… Наш сусід та учасник АТО Євгеній Ципльов запевнив, що буде допомагати. Я понадіялась на нього як порядну людину, адже він знав Юлю і вони спілкувались. Після похорону доньки він заявив, що її телефон та сторінку у соцмережі можуть зламати, тож попросив, щоб зберегли всю інформацію.

Я пішла до магазину, придбала три флешки за понад тисячу гривень. Проте Євген не поспішав мені щось віддавати. Ба більше, він з телефону доньки та від мого імені зі всіма переписувався і подавав заявки на різні програми. Хоча я жодного дозволу не давала на це. Мені здається, що людина просто влаштувала піар на імені моєї дитини. Не заперечую, що у селі розповсюджують наркотики і що Толя може бути до цього причетний, але не потрібно плутати грішне з праведним. Адже тільки я, мама Юлії, знаю, що було насправді. І до кінця буду боротись за справедливе розслідування та покарання винних!

Відомо, що у поліції за фактом смерті Юлії відкрили кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство», проводяться всі експертизи. З достовірних джерел нам відомо, що підозру нікому не оголошували.

Віталіна Володимирова