В ході розслідування слідчі зібрали докази зловживання службовим становищем трьома чиновниками, які наприкінці минулого року здійснили закупівлю солі для посипання вінницьких доріг під час ожеледиці за завищеною ціною. Сума завданих державі збитків сягає понад 5,5 мільйонів гривень.

Як повідомив начальник ГУНП у Вінницькій області Іван Іщенко, слідством встановлено, що службові особи Департаменту комунального господарства та благоустрою вступили у змову з представником одного з місцевих товариств та, створивши антиконкурентні умови для інших учасників торгів, уклали з зазначеною фірмою договір на придбання технічної солі за значно завищеною ціною, чим завдали збитків державі в особливо великих розмірах.

Під час проведення санкціонованих обшуків у підозрюваних вилучені грошові кошти в сумі близько 30 тисяч доларів.

Фігурантам справи оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України .

15 грудня слідчі обласного главку поліції направили кримінальне провадження з обвинувальними актами на розгляд суду.

За злочин підозрюваним загрожує до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3-х років.

– Нарешті у мене та працівників департаменту комунального господарства та благоустрою з’явилась можливість в законний спосіб довести свою невинуватість. Упевнений, що під час неупередженого та об’єктивного розгляду справи в суді будуть розставлені всі крапки над «і», – заявив із цього приводу Володимир Ніценко.

А тим часом підозрюваний – посадовець міської ради прокоментував цю ситуацію:

– Нагадаю, що в квітні мені було висунуто підозру у зловживанні службовим становищем щодо проведення через «Прозорро» закупівлі технічної солі для забезпечення потреб міста в зимовий період. Говорив тоді, повторюсь і зараз – це несправедливе і безпідставне звинувачення. І я буду боротись, щоб довести свою правоту і розвіяти всі звинувачення на мою адресу.

Зараз матеріали по справі передані до суду. І скажу відверто – я чекав цього з нетерпінням. Бо справа весь цей час затягувалась – провадження направляли по колу із однієї інстанції в іншу. До речі, спеціалізована антикорупційна прокуратура, якій передала справу СБУ, вивчивши матеріали, – не встановила ознак кримінального правопорушення, що підслідне детективам НАБУ. І провадження знову повернулось до органів Національної поліції.

Додам, що при ознайомлені з матеріалами справи вбачається, що викривач по цьому провадженню відсутній, а обвинувачення ґрунтується на припущеннях слідства.

Я розумію, що судовий розгляд – це тривалий процес. Але я доведу цю справу до кінця, щоб захистити свою честь і репутацію.

Валентина Лісова