Адже від саморобної петарди – синьої кульки в ізоленті діаметром до 3,5 сантиметрів постраждали троє малих дітей… Петарду вихованці дитсадка знайшли під час прогулянки і вирішили розгорнути, як «кін дер» невідомий предмет… І кулька вибухнула. Два хлопчики та дівчинка отримали незначні ушкодження, обгорів їхній верхній одяг і обійшлось без  госпіталізації дітей…

Про перші деталі розслідування цього  вибуху петарди в дитячому садочку цього ж дня розповіли представник поліції та керівники одразу двох департаментів ВМР  пресконференції 11 січня.

– На спецлінію «102» надійшло повідомлення від медичної сестри дитсадка №7. Вона повідомила, що під час прогулянки діти знайшли кульку синього кольору. Вони почали гратися кулькою, вирішили розпакувати, і внаслідок цього стався міні-вибух. В результаті цього було ушкодження отримали трьоє дітей.

На місце події була направлена слідчо-оперативна група, вибухотехнічна група, також були повідомлені рятувальники. Місце події одразу обгородили стрічкою. За попередньою інформацією, даний предмет – як саморобна петарда. Після проведення всіх дій на місці події було внесено відомості в ЄРДР за даним фактом за ст. 263 ч.1 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Підстав для того, щоб вважати, що це хтось зробив навмисно, аби комусь нашкодити – немає. За попередньою інформацією, це під час новорічних свят хтось із балкону викинув цю саморобну петарду і вона не вибухнула… А залишилась на території дитячого садочку. Може, її викинули і не з балкону, це лише моя попередня інформація», – розповів Василь Стаховський, в.о. заступника начальника Вінницького районного управління поліції з превентивної діяльності.

За словами Стаховського, під час обстеження території, більше нічого підозрілого чи подібного не було знайдено.

Двоє 6-річних хлопчиків і 5-річна дівчинка отримали незначні ушкодження – заявив  директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

– О 12:10 годині «швидка» отримала виклик від дитсадка. Медики одразу виїхали на місце події. Там було виявлено дітей – два хлопчика, одна дівчинка. Їм надали допомогу. У 6-річного хлопчика виявлено забій пальця лівої стопи, в іншого 6-річного хлопчика термічний опік правого передпліччя і середини лівої гомілки І ст. і 5-річна дівчинка теж має термічний опік правої гомілки І ст. Від подальшої госпіталізації дітей їхні батьки відмовились. На теперішній час стан дітей не викликає занепокоєнь», – вважає Олександр Шиш.

Також на пресс-конференції директорка департаменту освіти Оксана Яценко зазначила, що територія дитсадка прибирається ввечері та вранці. Сьогодні прибиральники не помітили кульку, оскільки вона була маленька і знаходилася в траві.

– Територія закладів дошкільної освіти прибирається ввечері та вранці. І нами вже з’ясовано, що працівником садочку зранку прибиралася територія. Територія досить велика, садочок великий, і до 8:30 години прибирання вже закінчилось. Але ви чули від моїх колег, хто сьогодні коментує ситуацію, – це була кулька невеличкого розміру, в діаметрі 3,5 сантиметри і темно-синього кольору. Вона була в траві, і її просто не побачили під час прибирання.

Ми маємо доручення від міського голови у зв’язку з такою прикрою ситуацією, яка склалася в нашому закладі дошкільної освіти, кожен раз перед тим, як виводити дітей на прогулянку, уважно перевіряти всі майданчики», – каже Оксана Яценко.

Нині поліція вивчає записи із відеокамер, щоб встановити час і подробиці появи на свята цієї саморобної петарди на ігровому майданчику дитячого садочка. Бо до паркану від місця вибуху лише 5 метрів, а до сусідньої висотки та її балконів – до 10 метрів…