Тому на вихідні їхали додому, щоб привітати своїх дружин. Зіткнення відбулось із авто, в якому перебувало ще 3 по­ліцейських — патрульних із Одеси.

За попередньою інформацією, порушили правила обидві машини поліцейських. Одна — з вінницькими керівниками — перевищила швидкість. Припускають, що до 120 км. Інша — одеських патрульних — робила розворот, не дотримуючись правил. Про цю автотрощу із загибеллю начальника відділення Олександра Парфонова, в якого залишилось 2-є дітей, і травмованих інших правоохоронців говорить вже вся Україна та аналізують деталі НП.

В цьому авто їхали четверо копів із Вінниччини

Ця резонансна ДТП сталася 5 березня на трасі Київ — Одеса поблизу контрольного пункту «Дачне». За версією слідства, автівка Hyundai Sonata, в якій перебував начальник Ямпільського відділення поліції Олександр Парфонов, зіткнулася зі службовим автомобілем одеської патрульної поліції Toyota Prius. Він, будучи пасажиром, загинув на місці… Ще двоє пасажирів Hyundai травмувалися. Відразу після НП було опубліковано відео автотрощі — на ньому видно, як поліцейські рухаються з вимкненими спецсигналами заднім ходом, що заборонено правилами, а після зіткнення включають проблискові маячки. В результаті зіткнення двох машин «Сонату» відкинуло на відбійник і авто загорілось. Всі, хто перебував поруч, кинулись гасити вогонь!

Як з’ясував наш кореспондент, загиблому Олександру Парфонову було 32 роки. Старший лейтенант — одесит. Працював у ГУНП в Одеській області — спочатку т.в.о. начальника СЛМТЗ Приморського ВП у м. Одесі (2016-2017), заступником начальника центру — начальником автотранспортного відділу ГУНП в Одеській області (2018) та оперуповноваженим ВКП у Суворовському ВП у      м. Одесі (2019). З літа минулого року він служив на Вінниччині. Спочатку очолював відділ поліції у Оратові, після того його перевели у Ямпіль, де він і мешкав. Це відділення підпорядкується тепер райвідділу Могилева-Подільського, за новою реорганізацією області на 6 районів.

Відомо, що у Олександра залишились дружина Інна, 5-річний син та 4-річна донька. У Одесі в них є квартира.

Похоронили його цими вихідними. Попрощатись їздили правоохоронці Вінниччини.

Патрульний з Одеси, що спричинив ДТП із вінничанами

– Про автотрощу ми дізнались від одеських активістів. Вони коротко написали «Ваші з Вінниці тут серйозно залетіли». Але тоді ще не було жодної інформації про травмованих та загиблих. Єдине — це команда Івана Іщенка з Одеси, яка працювала у Ямполі та Могилеві. Наскільки нам відомо, того вечора поліцейські їхали на особистій машині у рідну Одесу на вихідні та свято, аби побути з родинами. Підтвердження, що хтось був нетверезим — наразі нема, — розповіли нашому кореспонденту громадські активісти з Вінниці. — Швидкість водій «Хундай Соната» перевищив, це однозначно, і за це він теж має відповідати. Якби він їхав 50 кілометрів за годину, як це передбачено біля поста ДПС, то 90% гарантії, що всі залишилися б живі та майже неушкоджені, уникнути зіт­к­нен­ня з «Пріусом».

За нашими даними, в машині, крім загиблого, знаходились і отримали травми начальник Могилів-Подільського райвідділу поліції Василь Ободовський, начальник сектору реагування Могилів-Подільського району Євген Іваненко, його заступник — Олександр Трибой.

У 34-річного капітана, який був за кермом, діагностували закриту черепно-мозкову травму і струс мозку. У 39-річного старшого лейтенанта політравма, закрита черепно-мозкова травма, гематома правого ока, перелом носа, закрита травма грудної клітки, тупа травма живота, перелом кісток таза, перелом гомілки. У 35-річного підполковника закрита черепно-мозкова травма, підозра на струс мозку, садно на голові та забій правої гомілки. Від госпіталізації він відмовився.

Попередньо винуватець ДТП, водій «Пріуса» — 26-річний одесит Дмитро Стоян, лейтенант поліції, який разом з іншими членами екіпажу перебував при виконанні посадових обов’язків. Його також госпіталізували у лікарню із закритою черепно-мозковою травмою, струсом мозку, тупою травмою живота та забиттям грудної клітки. З ним у машині були ще двоє патрульних у віці 30 і 28 років. Їх відвезли в обласну лікарню з подібними травмами.

Поліція встановила, що одесь­­кий поліцейський порушив ПДР. Після аварії на місце виїжджало керівництво одеської поліції — тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУНП Олександр Ганжа і заст. начальника Сергій Махотін. Водія «Пріуса» і двох його колег тимчасово відсторонили від служби. Поліція почала відносно них службову перевірку. Кримінальним провадженням зайнялося Державне бюро розслідувань. ДТП кваліфікували за ч.2 ст.286 КК України (порушення безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потер­пілого). Винуватцю загрожує термін від 3 до 8 років в’язниці.

У пресслужбі Вінницької обласної поліції нам повідомили, що всі працівники Він­ницького управління їхали в машині в позаробочий час. Розслідуванням справи займається ДБР, тому вони не коментують обставини ДТП.

Колектив поліції Вінниччини висловив співчуття родині загиблого старшого лейтенанта по­ліції Олександра Парфонова.

– Він був одним із кращих працівників, ніколи не рахувався з особистим часом, був вимогливим до себе та оточуючих, — пишуть його колеги в некролозі.

Із фактів ДТП випливає, що на півдні Вінницької області, в ключових районах, що мають кордон із Молдовою, Іван Іщенко розставив кадри, привезені із собою з Одеси.

Чому так? — виникає логічне запитання. Чи не довіряє місцевим керівникам та хоче поламати контрабандні схеми, які тут існують десятиріччями? Чи навпаки, одесити хочуть взяти їх під свій контроль?

Як відомо, через Могилів-Подільський пролягає міжнародна траса, що веде до Туреччини, Болгарії, Румунії, інших європейських країн. І тут підпільно курсує все — від спирту до наркотиків та зброї. Недаремно саме Могилів називають столицею контрабанди і там живе клан дуже серйозних контрабандистів та проходять підпільні шляхи як по суші, так і через Дністер.

Віталіна Володимирова,
Андрій Власенко