У 2018 році вся Піщанка зі сльозами на очах прощалась із 21-річним Романом Савчуком. Хлопчину знайшли мертвим у закинутій хаті. Живіт був розрізаний, нутрощі у відрі. Від побаченого навіть у досвідчених правоохоронців відібрало мову, а Рому хоронили у закритій труні. Невдовзі вийшли і на слід злочинців: ними стали знайомі загиблого – на той час 22-річний Леонід та 15-річний Олексій.

– Син закінчив Піщанську школу №1 та ПТУ в Крижополі на зварювальника. Мав спокійну вдачу і був занадто довірливим. Вірив у Бога і прислужував у церкві. Знайти роботу у наших краях складно, тож Рома допомагав по господарству матері. Своїх вбивць син знав, але дружби між ними не було. Старший, Льоня Бондар, круглий сирота, і його вихованням займалась вже покійна бабуся. Молодший, Олексій Давій – із багатодітної родини. За життя син скаржився, що обидва його ображали та відбирали телефон. Я намагався якось їх заспокоїти, але, як бачите, не вийшло, — із сумом каже тато вбитого Олег Савчук.

– 12 червня 2019 року Рома пішов з дому в справах і не повернувся. Власні пошуки нічого не дали, і ми звернулись до поліції. Знайшли мого сина у будинку Леоніда. Тіло лежало у веранді та було понівечене — черевна порожнина повністю розрізана, нутрощі у відрі. Більш того, злочинці розмалювали мою дитину жіночим лаком та тінями. Одяг був весь порізаний. Ймовірно, що перед тим напились і шукали жертву для знущань. А оскільки мого Романа було легко обдурити і заманити в дім, вони цим скористались. Вже згодом я дізнався, що старший вбивця Льоня із дитинства мріяв стати хірургом, тож практикувався над тваринами — відрізав їм голови та проводив розтин. Бабуся хлопця, яка колись працювала медсестрою, не раз хизувалась перед односельчанами, що він добре знає анатомію.

Відповідно до висновку судово-медичної експертизи , больовий шок призвів до смерті Романа Савчука… Після затримання злочинців їм обрали міру запобіжного заходу тримання під вартою. Ніхто з них та їхніх рідних у батьків Романа вибачення не попросив та не висловив співчуття. Восени 2019 року справу почали слухати у Вінницькому міському суді, адже у районі не змогли зібрати колегію суддів.

У ході судового розгляду, було встановлено, що обвинувачені разом із Романом розпивали алкогольні напої в помешканні Леоніда. Там між хлопцями і виник конфлікт. Кривдники затягли довірливого Рому до кімнати і кілька годин жорстоко лупцювали ногами по тулубу та голові. Тоді залили йому через рот одеколон та столовий оцет, повністю роздягнули та кидали в нього шприц, щоб металева голка застрягала у тілі. Після цього Олексій взяв до рук металеву вилку та засував її в анальний отвір хлопцю, а Леонід ножем робив надрізи на ногах та куприку. Після того, як Роман втратив свідомість, Олексій та Леонід продовжили пити та веселитись. А потім розрізали жертві живіт і груди та вирізали серце й печінку. Після скоєного, обвинувачені спокійно ходили населеним пунктом та розповідали знайомим, що вони «замочили» Романа.

В суді був допитаний лише один з обвинувачених, інший відмовився давати показання протягом досудового слідства та судового розгляду. Кожен з них намагався перекласти провину на співучасника, заперечуючи свою причетність до скоєння вбивства та розповідаючи досить детально про дії спільника.

Мати підозрюваного Олексія свого часу навіть їздила до студії «Один за всіх». Жінка не вірила , що її син у свої 15 років міг вбити людину. Вона розповідала, що Олексій участі у конфлікті не брав, а лише виявив тіло з вирізаними внутрішніми органами. Безпосередньо сам Олексій брав участь у скоєнні злочину, адже в матеріалах справи є його зізнання. І останнім вагомим аргументом у причетності Олексія стали свідчення односельчан, які бачили його через декілька годин після вбивства. На питання сусідів, де хлопці загубили Романа, вони відповіли, що вбили його. Сумнівів це не викликало, адже руки були скривавлені. Односельчани ще тоді були проти звільнення Олексія, адже вважали його не заручником ситуації, а співучасником злочину. Кажуть, що жертв могло бути більше, адже двоє хлопців намагалися напасти на дівчину у день вбивства. Метою було порівняти жіночі та чоловічі органи. На щастя, їм це не вдалося, адже з’явилися свідки.

Вінницький міський суд  визнав винними 24-річного Леоніда та 19–річного Олексія та призначив йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі та 15 років позбавлення волі відповідно. Батько вбитого Олег Савчук вважає рішення справедливим, бо саме такого покарання просив злочинцям.

– Сина я вже не поверну, але сама думка, що його кати сидітимуть – це доказ того, що справедлива Феміда існує. я вам чесно скажу – останній рік я не був на судах, написав заяву, щоб слухали без мене, бо чути як різали мого сина по частинах – це пекло для мене – батька.

Віталіна Трудько