Через карантинні заходи безпеки у залі не змогли поміститися усі бажаючі шанувальники “Радості”. За 23 роки існування ансамбль здобув найвищі всеукраїнські та міжнародні нагороди, збирав аншлаги у різних містах Європи та Азії. Але пандемія внесла свої корективу у творчість “Радості”. Та зі слів вихованців колективу, цей рік вони не менш активно працювали і тепер мають чим вражати публіку.
Нагадаємо, ансамбль танцю “Радість” був створений у 1998 році. В цьому колективі навчаються мистецтву хореографії понад 350 дітей віком від 5 до 18 років. Художній керівник – Заслужений працівник культури України, відмінник освіти України Віктор Адольфович Бойко. Педагоги: відмінник освіти України Наталія Миколаївна Бойко, відмінник освіти України Жанна Іванівна Марущак, Ольга Вікторівна Бойко, Артем Олександрович Кабанчук. Концертмейстери: Наталія Юріївна Артюхіна, Зінаїда Федорівна Коваль, Тетяна Павлівна Нечмоня. Педагог з вокалу – Олена Юріївна Окружко.
Народний художній колектив України ансамбль танцю „Радість” веде активну роботу, спрямовану на відродження та збагачення національного мистецтва, пропагує кращі зразки народної хореографії, пов’язаної з кращими традиціями подільського регіону. Основу репертуару ансамблю складають більше 50-ти українських танців. В кожному танці органічно поєднуються складна техніка, висока сценічна культура та майстерність виконавців.
Ансамбль танцю „Радість” відзначається високим рівнем художньої майстерності, а тому є постійним учасником міських, обласних та всеукраїнських культурно-мистецьких заходів та конкурсів. Цей колектив відомий як в Україні, так і далеко за її межами. Ансамбль брав участь у найпрестижніших міжнародних фольклорних фестивалях Італії, Німеччини, Фінляндії, Польщі, ОАЕ, Туреччини, Болгарії, Румунії, Молдови, Лівану, Тайваню, Литви, Латвії, Іспанії, Нідерландів, Марокко, Греції, Македонії, Йорданії, Чеської Республіки, Швейцарії, Таїланду, Франції, Бельгії, Словаччини, Сербії, Боснії та Герцеговини, Катару.
Учасники ансамблю танцю «Радість» займаються також вокалом.
У репертуарі вокальної групи десятки українських народних пісень. Своє мистецтво вокальна група демонструвала як в Україні так і за кордоном: в Німеччині, Туреччині, Франції, Бельгії, Польщі та інших країнах. Вокальна група володар Гран-прі регіонального конкурсу «Крок до мрії» в номінації «вокал».
У 2016 році рішенням Міністерства освіти та науки України вокальній групі ансамблю танцю „Радість” було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».
Концертні програми ансамблю «Радість» демонструвались по телебаченню Італії, Польщі, Таїланду, Тайваню, Туреччини, Болгарії, Німеччини, Марокко, України та інших країн. Вихованці ансамблю танцю “Радості” – це найкращі дипломати України, носії її устремління до миру і злагоди між народами.
За вагомий внесок в розвиток надбань національної культури, високий художньо-естетичний рівень виконавської майстерності, значні досягнення в галузі пропаганди українського хореографічного мистецтва на міжнародному рівні ансамбль неодноразово нагороджувався Почесними грамотами та дипломами Міністерства освіти України, облдержадміністрації, міськвиконкому, обласних та міських департаментів культури та освіти.
У березні 2010 році ансамблю було присвоєне почесне звання «Народний художній колектив».
У 2013 році колектив був визнаним «Кращим колективом хореографічного мистецтва» Вінницької області, отримав нагороду «Віват, талант!» Вінницької міської ради, у складі делегації Вінницької області здобув І місце у всеукраїнському фестивалі «Українська вишиванка» в м. Києві; отримав “Гран-прі” Міжнародного фольклорного фестивалю в Таїланді.
У 2014 році здобув І місце та Золоту медаль у Міжнародному конкурсі в Туреччині.
У 2015р. ансамбль підтвердив почесне звання «Народний художній колектив України».
Людмила Поліщук
Фото Олексія Бойко