І так – по всіх містах. Чому так відбулось? Уряд не зміг завчасно відрегулювати критичні питання у сфері теплоенергетики. І міста змушені терміново шукати шляхи вирішення, адже в заручниках опинились люди. Ми зробимо все можливе, щоб в червні відновити гаряче водопостачання для вінничан. Але без змін на рівні держави так довго тривати не може. На цьому наголошується в заяві Асоціації міст України, позицію якої підтримує і наша команда.

Пам’ятаєте, я вже розповідав про домовленості Асоціації міст України з Урядом, НКРЕКП та НАК «Нафтогаз», які були підкріплені Меморандумом у лютому.

Якщо перша сторона – Асоціація – свої зобов’язання по документу виконала, то інша, на жаль, – ні.

Послуги у період опалювального сезону, зокрема й у нашому місті, надавались безперебійно, а тарифи не зросли. Проте уряд не запустив механізму компенсацій різниці тарифів, що дозволило б зняти напругу. А саме це передбачав зміст ухваленого Меморандуму.

Мери українських міст вкотре змушені звертатися до центральної влади, щоб запобігти колапсу. Асоціація міст направила свої вимоги – детальніше за посиланням https://bit.ly/3wmK6Dt

Проблема у тому, що котельні не отримають газу, допоки не погасять борги перед НАК “Нафтогаз України” та не виконають низку інших умов, які заганяють теплокомуненерго в глухий кут.

Хоча на сьогодні підприємство “Вінницяміськтеплоенерго” має одну з найменших за обсягом заборгованість за газ серед інших підприємств держави, але це 289 млн грн! А сума по різниці тарифів, яку держава не відшкодувала підприємству, – понад 500 млн грн. Причому, заборгованість споживачів за надані послуги – 160 млн грн.

На додаток, у зв’язку з новими правилами, міськтеплоенерго зобов’язано купувати газ на ринку з обов’язковою 100%-ою передоплатою. Причому, відповідно до урядової постанови №217 левова частка коштів, які отримує міськтеплоенерго за надані послуги, відразу йдуть на рахунки «Нафтогазу». А за будь-які відхилення від умов «Нафтогазу» – штрафні санкції. Зверніть увагу, ціна на газ очікується вище 10 грн за 1 кубічний метр. Фактично за червень «Вінницяміськтеплоенерго» має заплати понад 30 млн грн за газ наперед. Питання – де брати кошти? Коли споживачі розраховуються за місяць постфактум, до того ж і серед них боржників вистачає

Не можна допустити, щоб люди залишились без послуг та перекладати непосильний тягар на місцеві бюджети – таких коштів там просто немає.

Питання виходу з кризи у сфері теплопостачання сьогодні стоїть надто гостро – для всієї України. Сподіваюсь, конструктивне рішення буде знайдено якнайшвидше. Наша команда у співпраці з Асоціацією міст України надалі буде відстоювати позицію громади і місцевого самоврядування. Тому що за нами – люди. – про це повідомив Сергій Моргунов у своєму Фейсбуку.

Роман Ковальський