21 травня, у Хабі «Місто змістів» відбувся круглий стіл, під час якого обговорили, як розвивати підприємницькі навички в школі, формувати соціальну відповідальність та сприяти розвитку місцевої громади. А також презентували  проєкт «Зелений стартап у шкільній̆ громаді». В рамках цього проєкту планується заснувати соціальне шкільне підприємство на базі комунального закладу «Стадницька гімназія Вінницького району Вінницької області».

Проєкт «Зелений стартап у шкільній̆ громаді» направлений̆ на підвищення конкурентоспроможності шкільної молоді. Хочуть створити середовище, орієнтоване на навчання через досвід, та формування навичок соціального підприємництва для реалізації екологічних учнівських ініціатив.

20 учнів та 10 вчителів Стадницької гімназії пройдуть навчання з соціального шкільного підприємництва. Команда учнів розробить бізнес-модель соціального шкільного підприємства та створить мінімальні життєздатні продукти. Для забезпечення роботи учнівського стартапу буде закуплено відповідне обладнання та матеріали.

«Тема соціального підприємництва нам знайома, і ми уже співпрацюємо у цьому напрямку з громадською організацією «Освітній простір 2.0». Я рада, що ця ідея зайшла, і її підтримали багато шкіл. Загалом про соціальне підприємництво в освіті Вінницької територіальної громади ми говоримо досить давно, тому що такі елементи є у проєктах наших дітей, які подають на конкурс «Бюджет шкільних проєктів» та різні учнівські конкурси. Ми підтримуємо такі проєкти, адже вони навчають наших дітей, як жити у сучасному світі», – зазначила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Власне, проєкт «Зелений стартап у шкільній̆ громаді» підтримали у Стадницькій гімназії як вчителі, так і діти. І почали детально вивчати це питання.

«Ми ще не займалися соціальним підприємництвом, але ми близькі до екологічного напрямку. Ми з 2018 року сортуємо сміття. Час пандемії нас трішки зупинив, але думаю, що ми все надолужимо», – директорка Стадницької гімназії Тетяна Черниш.

Довідка:

Проєкт «Зелений стартап у шкільній громаді» реалізується ГО «Освітній простір 2.0» в межах проєкту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Івано-Франківській, Житомирській і Донецькій областях», що виконується Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.