У рамках такої співпраці буде розширено взаємодію з університетом у сфері технологій цифрового проєктування.

З 2007 року Вінницька міська рада співпрацює з ВНТУ. Завдяки цій співпраці у 2012 році вдалося реалізувати транспортну реформу і стати одними з найкращих в Україні в цьому питанні.

«Я вважаю, що саме при допомозі науковців колективу Вінницького національно технічного університету ми дійсно маємо саму досконалу систему громадського транспорту в Україні. Звичайно, нічого досконалого на 100% немає, і нам потрібно працювати й надалі в цьому напрямку. Враховуючи, що у нас є вісім приєднаних громад, мережу громадського транспорту потрібно розширювати. Протяжність мережі збільшилася, і є необхідність створення належної транспортної мережі, щоб всі люди, які проживають на приєднаних територіях, могли комфортно дістатися до міста Вінниці. Це достатньо серйозний виклик. Це не просто скупити автобуси, а й відремонтувати дорожню мережу за нашими стандартами. Разом із тим, сьогодні, як і у всій Україні, в нас спостерігаються серйозні виклики із трафіком. У місті Вінниці це вже відчутно у години пік. Ми працюємо у цьому напрямку з GIZ, у нас є розроблена транспортна модель міста. Вона потребує постійної актуалізації. Постійну роботу над зменшенням навантаженням на транспортний потік на наших вулицях міста необхідно запроваджувати комплексно і, звичайно, без наших науковців ми не обійдемося. Сьогодні ми підписуємо відповідний меморандум, аби постійно працювати у цьому напрямку і готувати відповідних фахівців на базі навчального закладу», – сказав міський голова Сергій Моргунов.

У рамках підписання меморандуму будуть не лише вдосконалювати транспортну модель міста, а й готуватимуть фахівців. Створять лабораторію, на базі якої моделюватимуть організацію дорожнього руху в місті за допомогою програмних продуктів PTV Vissim. Це дасть можливість покращити безпеку дорожнього руху та підвищить пропускну здатність перехресть та деяких ділянок вулиць міста.

«Ми достатньо тривалий період співпрацюємо з Вінницькою міською радою щодо розвитку пасажирських автомобільних перевезень. Зараз ми працюємо над вдосконаленням дорожнього руху, ця проблема є досить актуальною. Адже збільшується кількість автомобілів, кількість транспортних потоків, і я думаю, що всі жителі міста це бачать, а у міській раді постійно над вирішенням цих питань працюють. Коли у 2008 році ми запропонували створення муніципального автобусного парку, ми чітко розуміли, що в цьому є сенс, але мало вірили, що місто зможе це реалізувати. Сьогодні ми маємо одну з найкращих маршрутних мереж пасажирсько-автомобільного транспорту в Україні. Міська влада активно вирішує ці питання, адже у нас є досвід співпраці з іншими містами, але там немає такого підходу до вирішення проблеми. Нам приємно працювати з містом і бачити, що ті зусилля, які ми докладаємо, вони реалізується і ми бачимо результат. Сьогодні ми поглиблюємо нашу співпрацю, адже це є позитивом для міста, університету і наших студентів», – зауважив ректор ВНТУ Віктор Біліченко.

Директор Агенції просторового розвитку Максим Кравчук зазначив, що завдяки співпраці з університетом вони отримали досить цінні дані обстеження для моделі розвитку Замостя. А також висловив сподівання, що невдовзі у Вінниці будуть якісні фахівці, які працюватимуть над транспортним моделюванням, їх не доведеться шукати в інших містах.

Відзначимо, що в рамках Меморандуму місто допоможе університету придбати програмні продукти PTV AG. А університет в свою чергу надаватиме готові проекти та навчатиме і сертифікуватиме не менше 50 студентів на рік у сфері робіт з транспортного планування з використанням програмних комплексів PTV Vissim.

Довідка.

PTV Vissim — програмне забезпечення від компанії PTV Group для імітаційного моделювання дорожнього руху, створення мікро- і мезомоделей руху індивідуального та громадського транспорту, перевірки інженерних гіпотез щодо організації дорожнього руху.

Імітаційна модель (мікромодель) дозволяє відображати існуючу транспортну ситуацію на рівні окремих транспортних засобів і пішоходів, де вихідними даними служать дані натурних обстежень. Для імітації перспективних транспортних ситуацій в якості вихідних даних використовуються прогнозні дані, розраховані за допомогою PTV Visum на транспортній мікромоделі.

Імітаційна мікромодель дозволяє аналізувати пропускну здатність транспортного вузла чи серії вузлів, затримки, швидкість руху та ін. параметри — в залежності від типу перетину доріг, при зміні схем ОДР, оптимізації роботи світлофорних об’єктів, взаємодії пішоходів і транспортних засобів.